Loading...
Sport

Jak rozwinąć ośrodek sportowy? Zbuduj kort do padla

Kort do padla

Ludzie coraz chętniej się aktywizują i szukają coraz to ciekawszych sposobów na aktywne spędzanie czasu, oczekując od swoich miast lub gmin rozbudowy sportowej infrastruktury. W ostatnim czasie coraz większą popularność odnotowuje padel – dowiedz się, co to za dyscyplina i w jak łatwy sposób możesz zapewnić okolicznym mieszkańcom lub bywalcom ośrodka sportowego infrastrukturę do tej dyscypliny.

Czym jest padel?

Padel to gra rakietowa, która łączy w sobie elementy tenisa ziemnego i squasha. Najczęściej preferowaną formą gry jest debel, a punktacja odpowiada tej, jaką znamy z tenisa. W padla gra się na korcie o wymiarach 10×20 metrów, który otoczony jest szybami i metalowymi siatkami, biorącymi udział w grze – ich wysokość to 4 metry. W połowie długości kort przedzielony jest siatką, podobnie jak a to miejsce na korcie tenisowym.

Padel powstał w Meksyku w 1962 roku, a następnie zdobywał popularność w Ameryce Południowej. W Europie najpopularniejszy jest w Hiszpanii, ale chętnych do grania w tę grę przybywa na całym kontynencie.

Jak gra się w padla?

Padel to sport, który łączy w sobie charakterystykę gry w tenisa i squasha. Sam serwis polega niemal dokładnie na tym samym co serwis w tenisie, z tą różnicą, że zagrywa się sposobem „od dołu”, czyli odbijając wpierw piłeczkę od ziemi i uderzając ją poniżej linii swojego pasa. Po serwie trafić musi ona w pole gry zawodnika odbierającego po przekątnej – tak jak ma to miejsce w tenisie.

Piłeczka może odbić się tylko raz od kortu po stronie zawodnika odbierającego serwis lub broniącego akcję przeciwnika. Po skontrowaniu powinna trafić w pole gry po przeciwnej stronie. Czym zatem różni się padel od tenisa?

Tutaj pod uwagę bierzemy elementy znane ze squasha, czyli grające ściany. Piłeczkę na stronę przeciwnika możesz odbić nie tylko bezpośrednio, ale też wykorzystując do tego ścianę, ale tylko po swojej stronie kortu. W ten sposób Twoje zagranie może stać się trudniejsze do odczytania i obrony.

Sprzęt do gry w padla

Gra w padla nie wymaga od uczestników wyposażenia się w dużą ilość zaawansowanego sprzętu, dlatego jest to gra, w którą coraz chętniej grają osoby w różnym wieku. Sprzęt niezbędny do gry to:

  • rakieta – w przeciwieństwie do rakiet tenisowych rakiety do padla nie mają naciągu, są od nich też nieco mniejsze, a także zawierają otwory, które przepuszczają powietrze w czasie gry;
  • piłka – piłka do padla także jest mniejsza od piłki tenisowej, ale charakteryzuje się taką samą wagą, dzięki czemu ciśnienie wewnątrz piłeczki jest większe, co sprawia, że piłka mocniej odbija się od kortu i ścian.

Zbuduj kort do padla

Jesteś osobą odpowiedzialną za rozwój infrastruktury sportowej w gminie lub zarządzasz ośrodkiem sportowym? Budowa kortu do padla to świetny sposób na zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, tym bardziej, że w tę grę grają zarówno osoby młode, jak również aktywni seniorzy. Kort do padla będzie dla nich kolejnym argumentem, aby wyjść z domu, a dla Twojej gminy lub ośrodka sportowego przyczynkiem do rozwoju i generowania zysków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.