Loading...
Dom i rodzina

Jak się przebrać na Halloween

Dekoracje na halloween

Halloween już na stałe wpisało się na listę świąt obchodzonych w Polsce. Celtyckie święto oznaczające koniec zbiorów i początek zimy, przejście ze świata żywych do umarłych, czyli Samhain, zapoczątkowało obchody Halloween. Nazwa Halloween pochodzi od angielskiego słowa All Hallow’s Eve, co oznacza wigilię święta wszystkich świętych – z czasem jednak pominięto pierwszy człon All, a Hallow Even połączono do Hallowe’en i po dalszych uproszczeniach powstało obecne Halloween. Mimo wielu sprzeciwów wprowadzania w nasze tradycje nowych, nieznanych w naszej kulturze świąt już na stałe towarzyszy nam co roku barwnymi strojami, przebraniami oraz podświetlanymi, fantazyjnie powycinanymi dyniami. Zgodnie z celtyckim świętem w VII wieku Kościół ustanowił Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada, a dzień 31 października to wigilia wszystkich świętych, czyli All Hallows Eve, od którego prawdopodobnie pochodzi dzisiejsze Halloween. Halloween to koniec lata oraz noc czarownic, w którym należy się bawić, tańczyć i obłaskawić duchy i demony z zaświatów cukierkami i łakociami. Jednym z elementów tego święta prócz charakterystycznych zwyczajów są barwne przebrania rodem z horrorów – jakie, o tym przeczytaj poniżej.

Przebrania na Halloween – jakie wybrać

dzieci na zabawie halloweenowej

Pomysły przebrań na imprezy halloweenowe zależne są od naszej wyobraźni oraz odwagi – wśród nich znaleźć można popularne stroje na halloween, czyli przebrania:

  • zombie,
  • kościotrupa,
  • wampira,
  • czarownicy czy czarownika,
  • różnych demonów, truposzy,
  • czy postaci z horrorów i bajek.

Ważne, by każdy strój budził strach, gdyż tylko w ten sposób zgodnie z tradycją można było zdobyć pyszne łakocie, słodycze i cukierki jako obłaskawienie przed psikusem i złośliwością ze strony demona.

Prócz kostiumu, ważne są również różne dekoracyjne elementy, jak dynie, lampiony, latarenki, maski, czaszki, dopinane rogi, ogony, zęby czy pazury – wszystko po to, by jak najbardziej budzić w tym dniu grozę.

Stroje na Halloween – czym się kierować przy wyborze stroju

Stroje dzieci na halloween

Wybierając kostium na halloween należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, z których najważniejszy jest taki, czy kupowane lub wypożyczane kostiumy są przeznaczone do zabaw dla dzieci czy dorosłych.

Stroje dla dzieci – jak wybrać

Dziewczynka w stroju czarownicy na halloween

Bardzo istotne przy wyborze stroju dla dzieci jest to, czy dziecko, szczególnie małe,  w pełni akceptuje wybór kostiumu i nie wzbudza w nim lęku – dziecko nie powinno się bać przebrania.

Jeśli wybieramy np. czarownicę, to ważne, by było to na tyle delikatne i przyjemne dla oka przebranie które, nie będzie budzić strachu.

Zanim dobierzemy odpowiednie przebranie na Halloween dla dzieci, przeanalizujmy ofertę kostiumów,  razem z naszymi pociechami – unikniemy w ten sposób niepotrzebnego stresu – w końcu chodzi o dobrą i wesołą zabawę.

Kolejnym, ważnym kryterium w doborze odpowiedniego stroju jest to, czy stroje będą potrzebne na imprezę w lokalu, czy też w plenerze. Pamiętajmy, że koniec października obfituje w chłodne wieczory i musimy przygotować się na niskie temperatury.

Nie możemy też zapominać o alergikach, toteż kolejnym aspektem doboru odpowiedniego stroju jest stan zdrowia przebierańca – osoby z alergiami wziewnymi powinny unikać futerek, piórek, peruk, materiałów o długim, mięsistym włosiu ze względu na możliwość uczulających alergenów i podrażnienia wrażliwych śluzówek oczu, nosa czy gardła.

Jakie przebrania wybierają dorośli

Dorośli w wyborze strojów na Halloween są bardziej otwarci – liczy się przede wszystkim dobra zabawa i element zaskoczenia, toteż stroje są często ekstrawaganckie, bywa, że nawet szokujące i straszne – w końcu taki ma być właśnie Halloween.

Dorośli najczęściej wybierają najstraszniejsze przebrania demonów, czarowników, kościotrupów i bardzo dbają o odpowiednio straszny makijaż, fryzurę i rekwizyty.

Straszne stroje na Halloween – gdzie ich szukać

Dekoracje z dyni na halloween

Pomysłów na zdobycie odpowiedniego stroju jest wiele. Można wykonać je samemu, jeśli posiadamy zdolności krawieckie i dużą wyobraźnię.

Możemy również do własnego ubrania czy codziennego stroju dopasować jedynie odpowiednie rekwizyty, jak maski, peruki, lampiony, a dodany do tego odpowiedni makijaż będzie dopełnieniem stylizacji.

Możemy również zakupić w sklepie wymarzony kostium, lub wypożyczyć go w wypożyczalni strojów.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wypożyczenie stroju – określony strój wykorzystamy w konkretnym dniu, dlatego też optymalnym rozwiązaniem będzie jego wypożyczenie. Po zakończonej zabawie oddajemy go do wypożyczalni, a za rok możemy zdecydować się na zupełnie inne przebranie.

W dobrze wyposażonej wypożyczalni znajdziemy stroje różnotematyczne – zarówno typowe stroje karnawałowe, kostiumy na bal przebierańców o różnej tematyce, a także wymyślne stroje na halloween – kompletne stroje dla dzieci i dorosłych w różnych rozmiarach.

W niektórych wypożyczalniach dostępne są też dekoracje i rekwizyty, które bez problemu tam  znajdziemy – dekoracje strojów jak i stylizowane ozdoby do domu, jak choćby lampiony, podświetlane dynie, stylizowane oświetlenie, girlandy, miotły dla czarownic, czy różdżki dla czarodziejów.

Podsumowanie

Makijaż dzieci na halloween

Dobra zabawa, świetny humor, doborowe towarzystwo i efektowny strój, to najlepsze składowe doskonałej, szalonej zabawy.

By odpowiednio sprostać zadaniu i wybrać wyjątkowy strój na Halloween, możemy posiłkować się bogatą ofertą strojów dostępnych w wypożyczalniach. Znajdziemy tam zarówno same przebrania, jak również dodatki do stylizacji. Szeroka oferta sprawi, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zamówiony strój możemy przymierzyć, dopasować odpowiedni rozmiar, dokonać ewentualnej korekty i lekkiej przeróbki, a jeśli nie potrzebujemy szczególnego dopasowania, to możemy zamówić każdy strój telefonicznie lub przez internet – wymarzona postać trafia wprost pod nasze drzwi.

W dobrych wypożyczalniach możemy skorzystać również z fachowej pomocy w doborze odpowiedniego makijażu, fryzury zarówno dla małej dziewczynki i chłopca, jak i dorosłych – w przypadku Halloween wiemy, że samodzielne wykonanie adekwatnego makijażu i również fryzury nie jest łatwym zadaniem.

Miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.