Loading...
Uroda

Jak skutecznie wybielać zęby? – porady przy wybielaniu zębów

Kobieta ze skutecznie wybielonymi zębami

Każdy z nas obecnie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Jest to nie tylko niekwestionowany atrybut urody, ale przede wszystkim wyznacznik dobrego zdrowia. Białe zęby bowiem wymagają wiele trudów i przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo często zdarza się jednak, że higiena jamy ustnej schodzi na nieco dalszy plan, a na szkliwie zębnym zaczynają tworzyć się zażółcenia i przebarwienia. Szukamy więc z determinacją sposobu, by doprowadzić zęby do porządku. Wobec tego jak je skutecznie wybielić?

Czym wybielać zęby?- pasta wybielająca i możliwe efekty

Wiele osób zastanawia się, czym wybielać zęby, by odnieść satysfakcjonujące rezultaty. Okazuje się, że w zakresie domowych metod, na odzyskanie śnieżnej bieli naszego uzębienia, najlepszym sposobem będzie skorzystanie z dedykowanych produktów. Jednym z nich jest wybielająca pasta do zębów. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele produktów, jednak te, z zawartością aktywnego węgla wykazują się największą skutecznością. Jednak jakich efektów można się spodziewać po paście wybielającej? Otóż wiele zależy od regularności jej wykorzystywania, a także od samego sposobu szczotkowania zębów. Co więcej, w tym wypadku konieczna jest również cierpliwość. Szczotkowanie zębów przy wykorzystaniu pasty wybielającej powinno się odbywać co najmniej dwa razy dziennie, każdorazowo po trzy minuty. Dodatkowo pierwsze rezultaty nie przyjdą w przeciągu kilku dni. Znaczne rozjaśnienie przebarwień i usunięcie zażółceń nastąpi po około 1-2 tygodniach od rozpoczęcia szczotkowania dedykowaną pastą. Warto jednak zaznaczyć, że w miarę jej regularnego stosowania efekty będą się pogłębiać i co najważniejsze, będą one również trwałe.

Wybielanie zębów u dentysty- czy warto się na to zdecydować?

Jeśli poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jak skutecznie wybielać zęby?, to gabinet stomatologiczny może być na to idealną odpowiedzią. Wybielanie zębów u dentysty jest obecnie jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na to, by przywrócić zębom śnieżnobiały kolor. Oczywiście nie każdy może się taki krok zdecydować. Przede wszystkim zęby do zabiegu wybielania muszą cieszyć się dobrą kondycją. Nie mogą występować w nich ubytki czy zalążki próchnicy. Co więcej w przypadku wybielania zębów u dentysty, możemy dobrać konkretną metodę. Do najpopularniejszych z nich należy:

  • laserowe wybielanie zębów
  • nakładkowe wybielania zębów

To, którą metodą wybierzemy, zwykle zależy również od naszych możliwości finansowych. Ile kosztuje wybielanie zębów? Każdy gabinet stomatologiczny ustala swój cennik. Zwykle wybielanie laserem diodowym to koszt około 150 złotych za jednego zęba. Z kolei nakładkowe wybielanie kosztuje około 700 złotych. Obie metody różnią się przede wszystkim czasem, który konieczny jest na uzyskanie rezultatów. W przypadku laserowego wybielania efekty widoczne są natychmiast. Pacjenci stomatologiczni muszą jednak przez pewien okres pozostawać na tak zwanej białej diecie, by nie przebarwić szkliwa produktami spożywczymi. Nakładkowe wybielanie zębów z kolei potrzebuje kilku dni regularnego korzystania ze spersonalizowanych nakładek i żelu wybielającego, a także dbania o higienę jamy ustnej. Czy warto wybielać zęby u dentysty? Z pewnością jest to zabieg godny rozważenia. Stomatolog nie tylko wybieli zęby, ale także skutecznie je oczyści. Co więcej, wybielanie zębów u dentysty daje natychmiastowe i długotrwałe efekty. Jest to więc jeden ze sposobów, ,na odzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu w dość krótkim czasie i w małoinwazyjny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.