Loading...
Leczenie

Jak spać po laparoskopii?

Kobieta po laporoskopii ginekologicznej ma na brzuchu opatrunki

Artykuł partnera.

Zabiegi laparoskopowe są idealnym przykładem procedury medycznej, w której ewentualne korzyści znacząco przewyższają potencjalne zagrożenia. Zabiegi laparoskopii implikują z reguły mniejszy uraz tkanek niż te tradycyjne. Oczywiście nie oznacza to wcale, że po zabiegu laparoskopii, między innymi w przypadku laparoskopii ginekologicznej nie należy się poddać stosownej rekonwalescencji. W tym artykule zastanowimy się, jak bezpiecznie spać po laparoskopii.

Spanie po laparoskopii — ogólne zalecenia

W przypadku laparoskopii ginekologicznej należy uważać, aby nie leżeć na ranie. Innymi słowy, oznacza to, że należy spać na plecach. Ponadto reakcja bólowa wyzwala mechanizm, który uniemożliwia spanie w dowolnej pozycji. Nie musimy się zatem martwić — prawdopodobieństwo tego, że podczas snu będziemy spać na ranie, jest znikome.

Pozostałe zalecenia po zabiegu laparoskopii

W przypadku prezentowanego zabiegu newralgicznym miejscem, na które powinno się uważać, jest brzuch po laparoskopii. Obecny w rejonie brzucha szew i znaczne prawdopodobieństwo bólu jest jednym z powodów, dla których powinniśmy się powstrzymać od dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo w przypadku laparoskopii należy dbać o wyważoną i starannie zbilansowaną dietę. Przede wszystkim należy unikać słodyczy i ciężkostrawnych potraw. Co ciekawe, warto również pić więcej wody niż zwykle.

Spanie po laparoskopii — szczegółowe uwagi

W czystej teorii po laparoskopii możliwe jest spanie na boku. Niemniej jednak trzeba unikać nacisku na rejon, w którym znajduje się rana po zabiegu. Brzuch po laparoskopii pozostaje wrażliwym miejscem, na które powinno się uważać. Szczęśliwie starannie przeprowadzony zabieg pod okiem doświadczonego doktora nauk medycznych sprawi, że Pacjentki odczują możliwie najmniejszy dyskomfort zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym.

Laparoskopia cena — satysfakcjonująca jakość usługi w renomowanym gabinecie medycznym

Duże wymagania dla umiejętności ginekologa i pewne restrykcje co do stylu życia Pacjentki (dotyczące między innymi powrotu do aktywności zawodowej i pożycia intymnego po około 2-3 tygodniach po zabiegu) — tak pokrótce można streścić ograniczenia, jakie niesie ze sobą laparoskopia. Cena zabiegu w profesjonalnym gabinecie jest jednak akceptowalna nawet dla tych Pacjentek, które dysponują ograniczonym budżetem,

Laparoskopia we Wrocławiu — dlaczego warto przystąpić do zabiegu?

Laparoskopia na Dolnym Śląsku wykonywana jest przy spełnieniu niezbędnych wymogów. Pacjentka jest objęta znieczuleniem ogólnym podczas zabiegu, natomiast samą procedurę poprzedza odpowiednie przygotowanie — stosowna dieta i badaniaLaparoskopii ginekologicznej najlepiej poddać się we Wrocławiu w gabinecie Macieja Zalewskiego, renomowanego specjalisty z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.