Loading...
Uroda

Jak stosować dermokosmetyki do opalania?

Dermokosmetyki są konieczne do opalania

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ nie tylko na skórę, ale długofalowo również na cały organizm. Dlatego też dermokosmetyki do opalania to doskonały sposób, aby uchronić się przed takim negatywnym oddziaływaniem. Jak jednak prawidłowo ich używać, aby rzeczywiście stanowiły odpowiednią ochronę?

Czym są dermokosmetyki do opalania?

Same dermokosmetyki w praktyce definiuje się jako kosmetyki dermatologiczne, które mogą pomagać w walce z różnymi problemami skórnymi. Są to preparaty hipoalergiczne, czyli takie, które mają nie doprowadzać do powstawania uczuleń oraz podrażnień na skórze. W grupie tej można znaleźć również dermokosmetyki do opalania, które mają chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a w wielu przypadkach również dodatkowo ją pielęgnować.

Czym jest SPF?

W przypadku dermokosmetyków do opalania kluczowa jest przede wszystkim wartość SPF, czyli zawartego w produkcie filtra przeciwsłonecznego. Wartość ta oznacza, ile razy dłużej skóra może być eksponowana na działanie promieni słońca, bez narażania na oparzenia. Bez użycia kosmetyków lub dermokosmetyków do opalania z filtrem jest to około 20 minut. Natomiast w przypadku nałożenia produktu np. z SPF 30, będzie to odpowiednio 30 razy dłużej, czyli 600 minut.

Jak stosować dermokosmetyki do opalania?

Po zakupieniu produktu nadchodzi czas na aplikację. Istotna w tej sytuacji jest jednak nie tylko wartość SPF, ale również to, jak preparat zostanie nałożony. Optymalna ilość w przypadku twarzy to od 1,25 do 2 ml kremu. Jak jednak sprawdzić, ile jest to w rzeczywistości? W przypadku pierwszych aplikacji można posługiwać się czystą strzykawką, aby określić odpowiednią ilość i tym samym zagwarantować sobie odpowiednią ochronę.

O czym jeszcze pamiętać w zakresie stosowania dermokosmetyków do opalania?

  • Środek najlepiej nałożyć około 20 minut przed wyjściem, bowiem po tym czasie gwarantuje pełną ochronę.
  • Krem z filtrem w przypadku twarzy powinno się aplikować na oczyszczoną oraz nawilżoną twarz i dopiero potem nakładać makijaż.
  • Należy w ciągu dnia powtórnie aplikować preparat ochronny, ulega on bowiem ścieraniu wraz z dotykaniem twarzy i ciała oraz działaniem potu.

Gdzie kupić dermokosmetyki do opalania?

Dermokosmetyki do opalania dostępne są zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i online. Zakup przez Internet w wielu przypadkach jest jednak po prostu wygodniejszy, przy czym jak się okazuje, większość typowych aptek internetowych ma tego typu produkty w ofercie. Jedną z wielu jest Apteka Moderna, przy czym wybór zawsze zależy od indywidualnych upodobań kupującego i jego preferencji.

Jak widać stosowanie dermokosmetyków do opalania musi odbywać się według kilku określonych zasad, aby tego typu preparaty rzeczywiście chroniły skórę przed szkodliwym promieniowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.