Loading...
Dom i rodzina

Jak ubierać niemowlaka jesienią? 5 zasad, o których warto pamiętać

niemowle

Jesienią pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać niemowlaka na jesienny spacer. Oto 5 zasad, z którymi dobranie odpowiednich ubranek dla maluszka będzie jeszcze łatwiejsze.

1. W rytmie pogody

Niemowlę na spacerze zawsze musi mieć dopasowane do pogody ubranka. Dotyczy to szczególnie tych chłodniejszych dni, ponieważ jest ono narażone na szybkie wyziębienie w wózku.

Zatem rodzice, którzy chcą dowiedzieć się, jak ubierać niemowlę jesienią, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na panującą za oknem aurę: temperaturę, opady, wiatr. Na jesienny spacer najlepiej wybrać się wtedy, gdy pogoda dopisuje, ale trzeba być też przygotowanym na jej pogorszenie.

2. Na cebulkę

Żeby maluszkowi było cały czas komfortowo, najlepiej nie zakładać jednej grubej warstwy, ale kilka różnych, by w razie potrzeby je zdjąć, jeżeli zrobi się zbyt ciepło. Ubieranie niemowląt na cebulkę to zatem najlepszy sposób na jesienne dni.

Gdy jest ciepło, można ubrać maluszka w śpioszki, kaftanik i w cieńszy kombinezon. Na chłodniejszą pogodę lekki kombinezon należy zmienić na ten grubszy. Dodatkowo maluszek powinien mieć założoną czapeczkę – cienką i bawełnianą na wyższe temperatury i grubszą na niższe. W trakcie chłodnych dni przyda się też kocyk.

3. Nie za ciepło

Jednym z częstych błędów popełnianych przy ubieraniu dziecka na jesień jest wybieranie zbyt ciepłych ubranek. Warto jednak pamiętać, że nadmierne przegrzewanie nie tylko jest mało komfortowe, ale także może odbić się na zdrowiu.

Maluszek ubrany za ciepło szybciej się poci, co prowadzi do powstawania potówek. Ponadto wpływa to negatywnie na jego odporność.

4. Naturalne tkaniny

Najlepiej kupować ubranka dla dzieci wykonane z naturalnych tkanin – bawełny, wiskozy, bambusa. Im mniej sztucznych włókien, tym lepiej. Powinno się stosować je tylko wtedy, gdy jest to konieczne, na przykład jako odzież wierzchnia.

Odzież dla niemowląt wykonana ze sztucznych materiałów może powodować nadmierną potliwość, podrażnienia i uczulenia skórne.

5. Prosto i komfortowo

Nie można zapominać również o tym, że ubieranie niemowląt nie powinno być skomplikowane i powodować dyskomfortu. Właśnie dlatego warto wybierać proste i wygodne fasony ubrań.

Najlepiej unikać ubranek dziecięcych wkładanych przez główkę oraz uciskających skarpetek czy bucików – można zastąpić je śpioszkami ze stópkami i kombinezonami z podeszwami. Ubranka nie powinny także zawierać drażniących elementów jak dżety, cekiny, aplikacje, które mogą być oderwane przez dziecko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.