Loading...
Sport

Jak ubrać się na rower jesienią?

Osoby w jesiennych strojach rowerowych jadą na przejażdzkę rowerową

Jesień nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z wycieczek rowerowych. Niekorzystna aura pogodowa nie może nam pokrzyżować planów. Wystarczy zadbać o odpowiednią odzież. Komfort termiczny sprawi, że obniżona temperatura i opady nie będą nam w niczym przeszkadzać. Podstawą będzie przeważnie ubranie na tak zwaną „cebulkę”. Oznacza to, że musimy założyć kilka warstw odzieży. Jeżeli zrobi nam się za ciepło, będziemy się mogli po prostu rozebrać. Odpowiednia odzież zapewni nam przyjemne wycieczki rowerowe przez cały rok, zarówno jesienią jak i zimą.

Jesienny strój rowerowy

Zestaw jesiennej odzieży rowerowej to nie tylko ciuchy. Istotne będą też akcesoria. Musimy zadbać o izolację termiczną i osłonięcie się od wiatru. Ponadto, jesienne miesiące bywają deszczowe, zadbajmy więc o to, aby nie zmoknąć. Jeżeli mamy początek jesieni i temperatura jeszcze nie spadła drastycznie, wystarczy, że letnią odzież rowerową delikatnie wzmocnimy czymś cieplejszym.

Ubiorem bazowym będą więc spodnie, kurtka lub bluza. Na to załóżmy po prostu kamizelkę lub lekką odzież przeciwwietrzną. Jeśli spodziewamy się deszczu, kurtka musi być nieprzemakalna. Profesjonalna odzież rowerowa ma też taką zaletę, że nie powinniśmy się w niej przegrzać. Zapobiega też nadmiernej potliwości. Jeżeli w trakcie jazdy złapie nas mocniejszy deszcz, takie ubranie powinno sobie poradzić i pozwolić nam w miarę komfortowo dojechać do miejsca docelowego.

Jakie spodnie na rower wybrać na jesienne przejażdżki?

Jesienne spodnie na rower mają długie nogawki, a ponadto są wyposażone w praktyczne i wygodne szelki. Dzięki szelkom spodnie są w stanie utrzymać się na swoim miejscu, a ponadto mamy pewność, że nasze okolice lędźwiowe są prawidłowo chronione. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę postawę jaką mamy podczas jazdy na rowerze. Jesteśmy pochyleni i łatwo wtedy o samoistne podciągnięcie się odzieży do góry. Kupując odzież rowerową pamiętajmy, aby dobrze ją zmierzyć. Warto się trochę poschylać. Nieruchome stanie przed lustrem w pozycji pionowej nie jest miarodajne w przypadku tego typu ubrań. Spróbujmy przyjąć pozycję podobną do tej, w której będziemy spędzać czas w danym ubraniu.

Zwróćmy uwagę na materiał z którego wykonane będą nasze spodnie. Muszą one być przeciwwietrzne i przeciwdeszczowe. Jest to jedyny odpowiedni materiał w przypadku spodni rowerowych na jesień. Skuteczna membrana zapewni nam odpowiedni komfort.

Kurtka rowerowa

Wiatrówka

Jeżeli planujemy jazdę na rowerze w dni, gdy temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, to zdecydowanie wystarczy nam cienka kurtka rowerowa – wiatrówka. Nie musimy jej od razu na siebie nakładać. Możemy ją złożyć. Będzie nam zajmowała bardzo mało miejsca. Zmieści się w małej kieszeni koszulki albo plecaka. Warto natomiast założyć bieliznę termoaktywną. Dzięki temu komfort jazdy powinien się utrzymać na wysokim poziomie. Jeżeli zrobi nam się zimno, wyciągamy wiatrówkę i nadal nasze ciało jest zabezpieczone. W zimniejsze dni można dołączyć do tego kamizelkę z odpowiedniego materiału. Pamiętajmy, aby kupować odzież specjalistyczną, deklarowaną właśnie do jazdy na rowerze.

Grubsza kurtka

Jeżeli spodziewamy się jazdy na rowerze w chłodniejsze dni, gdy temperatura oscyluje około 0 stopni lub poniżej, warto postawić na kurtkę z membraną lub softshell. Tego typu kurtki powinny nam zapewnić odpowiedni komfort cieplny, a ponadto będą oddychać, dzięki czemu nie spocimy się nadmiernie. Jest to bardzo funkcjonalna część odzieży. Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowana jest nasza jazda na rowerze i jakich warunkach będziemy odbywać nasze wycieczki.

Wysokiej jakości odzież na rower

Na ciuchach rowerowych nie warto oszczędzać. Jeżeli uprawiamy ten sport regularnie, to taki wydatek szybko nam się zwróci. Z pewnością będziemy zadowoleni z komfortu użytkowania jaki sobie zapewnimy. Odzież na rower musi być przewiewna i elastyczna. Materiał musi być przyjemny i oddychający. Dzięki powyższym cechą odzieży, zapewnimy sobie komfort i swobodę ruchów. Jesienią dodatkowo odzież musi być odporna na wiatr i deszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.