Loading...
Uroda

Jak używać olejków do twarzy?

Kobieta w łazience przed ustrem nakłada na twarz olejek

Artykuł partnera.

Olejki do twarzy są bardzo ważne podczas codziennej pielęgnacji. Zawierają przeciwutleniacze oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz wpływają na hamowanie procesów starzenia. Są to naturalne kosmetyki, które przy regularnym stosowaniu znacznie poprawiają kondycję naszej skóry. Aby odczuć te korzyści, trzeba jednak wiedzieć, jak używać olejków do twarzy. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do negatywnych skutków w postaci przesuszenia skóry, a nawet zmian trądzikowych.

Różne rodzaje cery

Najważniejsza sprawa to dobranie olejku do typu i potrzeb naszej cery. Tylko wtedy wykorzystamy w pełni jego właściwości i nie zaszkodzimy skórze. W przypadku cery tłustej bardzo dobrze sprawdzi się olej jojoba lub olej różany. Jeżeli natomiast mamy do czynienia ze skórą suchą, warto zaopatrzyć się w olej z awokado lub kokosowy. Dla cery normalnej lub mieszanej zalecany jest olejek migdałowy lub arganowy. Bardzo ważna jest zdolność olejku do zapychania porów. Należy kierować się zasadą, że im większa skłonność do przetłuszczania się cery, tym bardziej suchy olejek należy stosować. Na przykład dla skóry tłustej dobry będzie olej z czarnuszki lub pestek malin. W celu dobrania najlepszego preparatu dla skóry twarzy można używać także mieszaniny olejków.

Olejek i krem

Wiele osób decyduje się na używanie olejków zamiast kremów do twarzy. Nie zawsze jest to skuteczna metoda, bo pielęgnacja samym olejkiem może nie być wystarczająca. Należy pamiętać, że olejek do twarzy zatrzymuje wodę w skórze, ale sam w sobie nie ma właściwości nawilżających.

Dlatego specjaliści radzą, aby olejek do twarzy stosować dopiero po nałożeniu na skórę kremu. Jest to szczególnie skuteczny sposób dla cery suchej. W przypadku cery tłustej lub mieszanej można od razu używać olejku, ale powinien być on lekki, aby nie obciążyć nadmiernie cery.

Doskonałą propozycją jest olejek lawendowe pola Floslek, który bardzo łatwo rozprowadza się na skórze, a także szybko wchłania. Może być stosowany nie tylko do nawilżania skóry twarzy, ale również szyi i dekoltu. Floslek od wielu lat produkuje kosmetyki wegańskie, które bazują na składnikach pochodzenia naturalnego. Warto zwrócić na to uwagę.

Przygotowanie skóry

Aby w największym stopniu wykorzystać substancje zawarte w olejkach, należy je nakładać w określony sposób. Twarz musi być zawsze dokładnie oczyszczona i pozbawiona makijażu, a następnie stonizowana. Dzięki temu olej będzie mógł się lepiej wchłonąć.

Na tak przygotowaną skórę możemy już zastosować olejek do twarzy. Należy wmasować go palcami, najlepiej zaczynając od centralnej części twarzy, przesuwając się w kierunku zewnętrznym. To samo należy wykonać na czole oraz na brodzie. Pozostałości olejku można rozprowadzić na szyi i dekolcie.

Pielęgnacja i nawilżenie

Zazwyczaj olejek do twarzy jest stosowany na noc. Jest to dobra metoda, bo wszystkie składniki mogą wtedy swobodnie działać na naszej skórze. W tym przypadku skuteczny będzie całonocny olejek odżywczy Floslek, który zawiera kompleks wielu witamin. Poprawia wygląd i kondycję skóry — staje się ona miękka, gładka i pełna blasku.

Dobrym rozwiązaniem jest używanie olejku, który zawiera żel aloesowy lub kwas hialuronowym. Obie substancje ochronią skórę przed utratą wilgoci. Jeśli stosujemy dodatkowo serum, należy robić to w następującej kolejności — używać najpierw serum, później krem, a na końcu olejek.

Pamiętajmy, że olejki można stosować nie tylko na twarzy, lecz także do włosów, a nawet do pielęgnacji całego ciała. Jest to bardzo skuteczna metoda pielęgnacji i nie wymaga kupowania drogich kosmetyków. Wysokiej jakości naturalne olejki to prawdziwa skarbnica witamin i innych składników odżywczych. Ich regularne stosowanie przyniesie nam wiele korzyści. Dzięki nim skóra będzie zawsze wyglądać zdrowo i promiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.