Loading...
Zdrowie

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów?

Kobieta trzyma w dłoni dwie szczoteczki soniczne

Artykuł partnera.

Mycie zębów to jedna z najbardziej naturalnych dla każdego czynności. Przy pomocy szczoteczki manualnej bądź elektrycznej robimy to niemal bezwiednie. Tymczasem szczoteczki tak zwane soniczne, czyli inaczej szczoteczki dźwiękowe, zdobywają coraz większą popularność.

Jak to się dzieje?

To zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich właściwości, mające na celu ograniczenie liczby wizyt w gabinetach stomatologicznych. Fale dźwiękowe, stosowane w szczoteczkach tego rodzaju posiadają najbardziej pożądane w przypadku szczoteczki do zębów cechy, mianowicie: skutecznie usuwają osad, płytkę nazębną i zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego. Jednocześnie delikatnie obchodzą się zarówno ze szkliwem jak i z dziąsłami. Te niezwykłe szczoteczki, oczywiście odpowiednie ich modele, mogą być stosowane  nawet przez najmłodsze dzieci. Nikt chyba nie lubi chodzić do dentysty, a zwłaszcza właśnie one. Jeżeli już na początku wręczymy dziecku szczoteczkę soniczną jako tą pierwszą, zapewne przyzwyczai się do używania właśnie takiej.

Dla dzieci i dorosłych

Nawet dziecko wie jak używać sonicznej szczoteczki. Być może to ono nauczy Cię tej sztuki. Na szczęście każda szczoteczka tego rodzaju marki SEYSSO wyposażona jest w timer odmierzający czas potrzebny do prawidłowego umycia zębów w wybranym trybie. Szczotkując zęby dźwiękową szczoteczką szybko przyzwyczaisz się do jej tempa oraz efektów jej użytkowania. Pulsacyjną szczoteczkę wystarczy stosować podobnie do szczoteczki manualnej. Jeżeli decydujemy się na ruchy wymiatające – wystarczy sumiennie przesuwać szczoteczkę punkt po punkcie wzdłuż wszystkich zębów, z każdej strony, aby miała okazję zadziałać na całej powierzchni uzębienia. Każda szczoteczka soniczna dla dorosłych marki SEYSSO, w przeciwieństwie do modelu dziecięcego, jest ładowana za pomocą akumulatora. W szczoteczce dziecięcej, nie wymagającej aż tyle energii, wystarczy systematyczna wymiana baterii typu AAA. Każdy model szczoteczki posiada kilka końcówek o różnego rodzaju włosiu. Począwszy od szczoteczki dziecięcej, gdzie dwie końcówki po kolei mają służyć dziecku przez pierwsze 3 lata życia, po luksusowe szczoteczki soniczne, które gwarantują co najmniej kilka prędkości pracy a do tego – dodatkowe funkcje, jak na przykład wybielanie.

Kiedy szczoteczka myje za Ciebie

Szczoteczka soniczna wytwarza mikrobąbelki znakomicie docierające do zakamarków takich jak na przykład przestrzenie międzyzębowe i innych. Do tego typu szczotki potrzebna jest zatem specjalna pasta do zębów. Takie pasty są zwykle tych samych marek, co same szczoteczki, ponieważ producenci szczoteczek sonicznych dbają o to, żeby ich klienci mieli dostęp także do odpowiednich past kompatybilnych z nimi, a niedostępnych powszechnie. Niemniej – wystarczy stosowną pastę do szczoteczki sonicznej, tak jak samą szczoteczkę, zamówić online. Nowoczesne szczoteczki do zębów i nowoczesne metody zakupów idą przecież ze sobą w parze! Dźwiękową szczoteczkę dla dziecka możesz zamówić jeszcze zanim zacznie ząbkować. Można masować nią dziąsła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.