Loading...
Jedzenie

Jak wesprzeć swój organizm wiosną?

Para na wiosennym spacerze na łące

Artykuł sponsorowany.

Zimą nasz organizm musi sprostać wielu wyzwaniom, jak choćby narażenie na gwałtowne zmiany temperatur, niekorzystne warunki atmosferyczne czy częsty kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dlatego wiosną warto szczególnie zadbać o swój organizm i wzmocnić go od środka. Poniżej znajdziesz kilka cennych rad i wskazówek, jak zadbać o zdrowie.

Zadbaj o swoją dietę

Czynnikiem, który w dużym stopniu wpływa na naszą kondycję i samopoczucie, jest dieta. Powinna zawierać optymalny skład odżywczy, zgodny z naszym zapotrzebowaniem. Warto więc zadbać o to, by była oparta na zdrowych, nieprzetworzonych produktach. Trzeba jeść dużo owoców i warzyw, najlepiej w surowej postaci, bo takie dostarczają najwięcej witamin i składników mineralnych. Należy też unikać słodyczy i produktów złej jakości (zawsze warto czytać skład na opakowaniach żywności).

Sięgnij po probiotyki

Czy słyszałeś/aś już o korzyściach ze stosowania probiotyków? Są to pożyteczne bakterie, które pomagają w budowie zrównoważonej naturalnej flory w jelitach. Przyjmowanie probiotyków poprawia trawienie, i wpływa na kondycję naszych jelit. Można stosować naturalne probiotyki, np. kiszonki, jogurty czy kefiry, ale też specjalny probiotyk dla dorosłych, dostępny w aptece bez recepty.

W trakcie przyjmowania niektórych leków, niezbilansowanej diety czy przewlekłego stresu stosować można suplement diety Multilac kapsułki. Produkt ten zawiera aż 9 szczepów bakterii. Jest to synbiotyk, czyli połączenie probiotyku z prebiotykiem, który dodatkowo stymuluje wzrost i aktywność bakterii bytujących w jelitach. Multilac Synbiotyk dostarcza bakterie do jelita w biologicznie aktywnej postaci. Wystarczy 1 kapsułka preparatu Multilac (probiotyk z prebiotykiem) dziennie, aby zadbać o swój mikrobiom.

Pamiętaj o codziennej dawce ruchu

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to aktywność fizyczna wpływa na ogólny dobrostan naszego organizmu. Dlatego właśnie trzeba uprawiać jak najwięcej ruchu. Zalecenia są takie, by ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu od pół godziny do godziny. Korzystne będą codzienne spacery, jazda na rowerze czy pływanie. Warto znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę sportową, by czerpać z ruchu jak najwięcej przyjemności.

Wysypiaj się

Zadbaj o higienę snu i staraj się spać optymalną dla siebie liczbę godzin w ciągu dnia. To bardzo ważne, ponieważ w czasie snu organizm się regeneruje, a procesy wtedy zachodzące mają wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Unikaj stresu

W kontekście kondycji naszego organizmy ważne jest też unikanie stresu. Niestety jest on poniekąd wpisany w nasze życie, dlatego nie zawsze jest to możliwe, zatem należy nauczyć się z nim sobie lepiej radzić. W tym celu można opanować różne techniki relaksacyjne i korzystać z nich w kryzysowych sytuacjach.

Znajdź czas dla siebie

Stres i napięcie emocjonalne można rozładować, odpoczywając i skupiając się na sobie. Dlatego dobrze jest każdego dnia wygospodarować nieco czasu na realizację hobby czy po prostu granie w ulubioną grę lub oglądanie serialu. Najlepiej robić to, co nas relaksuje i pozwala przynajmniej na chwilę oderwać się od trosk oraz zmartwień życia codziennego.

Artykuł we współpracy z Multilac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.