Loading...
Kręgosłup

Jak wybrać dobry materac?

łózko, materac, pościel


Zdrowy, spokojny sen jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia każdego z nas. Warto zatem sięgać po materace najwyższej jakości, które zapewnią nam nie tylko komfortowy odpoczynek, ale też zadbają o właściwą higienę snu i nasze zdrowie.

Mnogość wyboru

Każdy z nas jest inny, ma inne wymagania i priorytety. W wyborze materacy liczy się przede wszystkim twardość i materiał, z jakiego materac został wykonany.

Dostępny na rynku asortyment zaskakuje. Nabyć można materace różnego rodzaju – tak piankowe, lateksowe, sprężynowe, jak i specjalistyczne materace medyczne. Każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

Jakie zalety powinien mieć dobry materac?

Powinniśmy przywiązywać znaczną uwagę do materaca, na którym będziemy spać. Do podstawowych cech wysokiej jakości materacy zaliczamy:

  • Elastyczność – która zapewni naszemu kręgosłupowi właściwą postawę podczas snu.
  • Solidność i trwałość – dzięki tym cechom zyskamy produkt o wieloletniej żywotności.
  • Antyalergiczne i antybakteryjne właściwości – umożliwią swobodny przepływ powietrza, a także pozwolą „odprowadzić” nadmiar wilgoci.
  • Twardość dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika – każdy z zainteresowanych zakupem nowego materaca, powinien dopasować jego twardość do własnych oczekiwań. Materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki – wato o tym pamiętać.
  • Strefy twardości materaca – każdy materac wysokiej jakości, powinien mieć określone punkty, które znacznie lepiej pozwolą dopasować się całości materaca do kształtu ludzkiego ciała.
  • Wielkość – właściwe wymiary materaca wpłyną na komfort naszego snu.

Co świadczyć może o jakości wybieranego materaca?

Na pewno trzeba zwróć uwagę na opinie na temat danego produktu ze strony użytkowników, wykonanie, a także możliwe odznaczenia, jakie otrzymała marka za trud włożony w produkcję swojego asortymentu.

Przykładowe tytuły nagród to:

  • Złoty Medal Targów Meble Polska,
  • czy tytułem Konsumenckiego Lidera Jakości.

Odznaczenia te świadczą o zaangażowaniu w produkcję materacy oraz zadowalającą jakość produktu.

Co wyróżnia dobry materac?

Wygodny materac do spania, poprzez reagowanie na ciepło użytkownika, powinien dopasować się do jego sylwetki, a tym samym zapewniać doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Dla przykładu materace Janpol tworzone są z myślą o efektywnym wypoczynku ich użytkowników.

W przypadku materacy Janpol, każdy może liczyć na produkt o wysokim standardzie jakości. To bardzo chętnie wybierany model materacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.