Loading...
Dziecko

Jak wybrać gogle narciarskie dla dziecka?

Dziewczynka ma na sobie gogle narciarskie

Szeroko rozumiana ochrona oczu najmłodszych to główne zadanie gogli narciarskich dla dzieci. Co daje takie bezpieczeństwo i jak odpowiednio dobrać gogle do potrzeb dziecka, które ciągle rośnie? Sprawdzamy!

Co jest ważne przy doborze gogli narciarskich dla dziecka?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dopasowanie gogli narciarskich. Dla dziecka jest to o tyle istotne, że źle dobrane gogle przepuszczać będą chłód i wiatr, a to może skutecznie zniechęcić do jazdy na nartach. Z drugiej strony takie gogle mogą uciskać delikatne okolice nosa czy skroni, powodować odciski, a nawet utrudniać oddychanie. I choćby z tych powodów nie warto kupować gogli narciarskich dla dziecka na zapas.

To wszystko nie znaczy jednak, że rodzice będą skazani na wymianę gogli dla dziecka po każdym sezonie. Pasek można przecież regulować, chociaż tutaj też warto zadbać o precyzję – niedociągnięty pasek gogli będzie zostawiał przestrzeń do przenikania powietrza, a więc także parowania gogli. Zbyt mocno ściśnięty pasek będzie powodował dyskomfort delikatnej skóry dziecka. Gogle narciarskie – niezależnie od ich przeznaczenia wiekowego – powinny także współgrać z kaskiem. Każdą część stroju narciarskiego znajdziesz i dopasujesz na: skiracecenter.pl.

Szybka gogli jako najważniejsza ich część

To ona chroni przed szkodliwym promieniowaniem i poprawia widoczność. Obecnie większość producentów decyduje się na montaż dwóch szyb, co poprawia wytrzymałość całego produktu. Ta funkcja sprawia także, że gogle znacznie rzadziej parują.

Należy pamiętać, że szybka gogli może mieć dwa podstawowe kształty: cylindryczny i sferyczny. Pierwsze z nich umożliwiają szerokie widzenie tak zwane peryferyjne, a więc daleko do przodu. Gogle sferyczne wydają się być zaokrąglone, przez co poszerzają całe pole widzenia narciarza. Czy któraś z tych opcji będzie lepsza? To już kwestia bardzo subiektywna. Więcej o różnicach pomiędzy poszczególnymi typami gogli piszemy na stronie: https://skiracecenter.pl/info/poradnik-jak-wybrac-gogle-narciarskie/.

Wada wzroku a gogle narciarskie dla dziecka

W praktyce istnieje tylko jeden moment, kiedy mamy przyzwolenie na zakup nieco większych gogli narciarskich dla naszych pociech. Mówimy tutaj o wadzie wzroku. Jeśli dziecko na co dzień nosi okulary, to w czasie zimowego szaleństwa nie powinno z tego rezygnować – choćby dla samego komfortu i bezpieczeństwa.

Założenie okularów pod gogle może jednak wymagać zakupu nieco większych egzemplarzy i regulowanie ich docisku paskiem, aby ograniczyć ryzyko porysowania gogli lub uszkodzenia okularów. Producenci pomyśleli jednak o każdym z narciarzy i stworzyli gogle z tzw. system OTG, które są dostosowane do potrzeb osób noszących okulary. To szczególnie ważne wśród osób, które nie noszą szkieł kontaktowych. Szukasz gogli z systemem OTG? Przejrzyj całą kategorię na stronie skiracecenter.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.