Loading...
Jedzenie

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Kobieta je zupę

Chęć prowadzenia zdrowego stylu życia i wybór odpowiedniej diety nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać, trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. kaloryczność spożywanych posiłków oraz zawartość składników odżywczych. Nie warto kierować się uniwersalnymi rozwiązaniami. Każdy organizm ma bowiem swój tryb funkcjonowania, a tzw. diety cud, przynoszące w krótkim czasie spektakularne efekty, nie są dobrą opcją.

Wegetarianie

Osoby, które nie spożywają mięsa, mogą zastąpić je białkiem pochodzenia roślinnego – nasionami roślin strączkowych, jajkami, produktami mlecznymi, produktami sojowymi. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firm, w których pracują specjaliści do spraw żywienia. Nie trzeba wówczas martwić się o zakup wysokiej jakości produktów. Catering dietetyczny to również ciekawa propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wegetarianizmem. Spośród dostępnych rodzajów diet można wybrać np. tą zawierającą ryby i owoce morza. lub też nie.

Laktoza

Produkty mleczne są zazwyczaj zalecane jako doskonałe źródło białka i witamin, wspomagających m.in. rozwój kości. Zawarta w nich laktoza może jednak u niektórych powodować dolegliwości trawienne. W takim wypadku konieczne jest zastąpienie tradycyjnych serów czy jogurtów produktami bez laktozy. Wiele firm oferujących dietę pudełkową, jak choćby Lightbox, uwzględnia te wskazania, tworząc specjalne menu dla osób nietrawiących laktozy.

Dieta bez odchudzania?

Zasadniczym celem zdrowego stylu życia poprawienie kondycji oraz ogólnego samopoczucia. Wiele osób mylnie uważa, że dieta musi oznaczać głodówkę. To mit, ponieważ jedzenie za mało kalorii powoduje spowolnienie metabolizmu i zahamowanie tempa redukcji wagi.

Wybór odpowiedniej diety zależy od indywidualnych gustów oraz zapotrzebowania i kondycji organizmu. Na początku należy jednak zadać sobie pytanie dotyczące celów zmiany stylu życia. To umożliwi ustalenie odpowiednich priorytetów i konsekwentne realizowanie przyjętych założeń.

Catering dietetyczny pozwoli Ci zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie dań fit, dzięki czemu możesz iść na siłownię i poprawić tempo przemiany materii tym samym przyśpieszając proces spalania tkanki tłuszczowej. Nie musisz również martwić się o to, czy Twoje posiłki są zdrowe i odpowiednio zbilansowane – zadbali o to dietetycy układający menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.