Loading...
Sport

Jak wybrać rower treningowy?

jak wybrać rower treningowy - stacjonarny rowerek jako właściwa opcja wyboru

Rower treningowy to jeden z najpopularniejszych sprzętów wykorzystywanych w domowych treningach. Nie ma w tym nic dziwnego – ćwiczenie z jego pomocą pozwala nie tylko spalić kalorie czy zwiększyć naszą wytrzymałość, ale również doskonale wpływa na mięśnie nóg, kręgosłupa i barków. Aby jednak trening z rowerem był efektywny warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego urządzenia. Podpowiadamy więc jak wybrać rower treningowy!

Wybór roweru treningowego – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, poszukując dobrego roweru treningowego, jest jego budowa. Od niej zależy bowiem rodzaj treningu oraz efekty, jakie możemy osiągnąć. Na rynku znaleźć możemy obecnie rowery pionowe, poziome, spinningowe oraz hybrydowe.

Rower pionowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na modelowaniu mięśni nóg oraz usprawnianiu układu oddechowego. Warto jednak pamiętać, że wyprostowana pozycja, którą przyjmujemy na tym rodzaju roweru może obciążać mięśnie kręgosłupa. Rower poziomy to urządzenie, które może pomóc nam w modelowaniu mięśni brzucha. Ten rodzaj roweru treningowego sprawdzi się w przypadku osób, które nie powinny obciążać kręgosłupa.

Rower spinningowy to rozwiązanie dla osób, którym zależy na intensywnym treningu. Często wybierany jest przez profesjonalistów. Istnieją również rowery hybrydowe, które są połączeniem rowerów pionowych i poziomych. Ten typ roweru treningowego to dobry wybór dla osób, którym narzekają np. na bóle dolnych partii pleców.

Rodzaj oporu

Nowoczesne rowery treningowe różnią się nie tylko budową, ale również rodzajem mechanizmów stawiających opór. Zastanawiając się jak wybrać rower treningowy dla siebie warto więc sprawdzić również ten parametr. Obecnie wybierać możemy pomiędzy rowerami, które posiadają opór mechaniczny, magnetyczny lub elektromagnetyczny. Urządzenia wyposażone w opór mechaniczny wyróżniają się najczęściej prostą konstrukcją oraz przystępną ceną. Rowery magnetyczne pracują cicho oraz pozwalają na precyzyjne regulowanie siły oporu zaś rowery elektromagnetyczne są najbardziej zaawansowane technologicznie i posiadają wiele dodatkowych funkcji i możliwości. Są więc chętnie wybierane przez profesjonalistów.

Funkcje dodatkowe

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę wybierając rower treningowy są oferowane przez urządzenie funkcje dodatkowe. Obecnie możemy znaleźć na rynku modele, które pokazują nam liczbę “przejechanych” kilometrów lub spalonych kalorii. Niektóre z rowerów pozwalają na monitorowanie pulsu użytkownika, co ma ogromne znaczenie np. dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Pamiętajmy jednak, że im więcej funkcji dodatkowych ma rower, tym wyższa może być jego cena. Jeśli poszukujemy sprzętu dla początkujących, który ma być tanim urządzeniem lepiej postawić na rower pozbawiony dodatkowych opcji, które nie są koniecznością.

Podsumowując, obecne na rynku rowery treningowe wyróżniają się sporą różnorodnością, dzięki czemu każdy z nas może wybrać rower, który będzie idealnie dopasowany do efektów, jakie chcemy osiągnąć. Dzięki naszym wskazówkom zyskasz pewność, że rower treningowy, który wybierzesz będzie spełniał wszystkie twoje oczekiwania i sprawi, ze Twój zdrowy styl życia stanie się przyjemna normą.

Mamy nadzieję, że już wiesz jak wybrać rower treningowy, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.