Loading...
Styl

Jak wybrać wygodne sneakersy damskie?

Kilka osoób ma na sobie wygodne sneakersy

Artykuł partnera.

Popularność stylu smart casual znacząco zwiększyła popyt na obuwie sportowe. Sneakersy nosimy już nie tylko na siłownię, ale także na co dzień i do pracy. Dla kobiet stały się ulubioną parą butów, a warto zadbać o to, by codzienne obuwie było przede wszystkim komfortowe. Właśnie dlatego zastanowimy się, jak wybrać wygodne sneakersy damskie.

Dlaczego warto wybrać wygodne sneakersy damskie?

Często nie doceniamy tego, jak ważne jest prawidłowe ułożenie stopy. Warto jednak pamiętać, że jest ona fundamentem dla ciężaru całego ciała. Nieprawidłowe ułożenie stopy będzie wpływać na funkcjonalne wady postawy, takie jak koślawe kolana, przodopochylenie miednicy. Dlaczego? Sama o tym pomyśl: jak wyglądałby dom, gdyby stał na krzywym fundamencie? Po czasie ściany zaczęłyby się sypać. I dokładnie to samo dzieje się z Twoim ciałem, jeśli nie dbasz o ułożenie stóp w prawidłowej pozycji.

Jak wybrać wygodne sneakersy damskie?

Jeśli chcesz wybrać naprawdę wygodne sneakersy damskie, to musisz szukać w miejscu, które zapewni Ci duży wybór. W Modago znajdziesz kolekcję Royalfashion sneakersy, która obfituje w modele zróżnicowane nie tylko kolorystycznie, ale i pod kątem fasonów.

Przy wyborze zwróć uwagę na to, by sneakersy miały:

  • szeroki czubek – naturalne ustawienie palców u stóp jest dość szerokie. Fizjoterapeuci często mówią o tym, że w obuwiu stopę powinniśmy bez problemu „rozczapierzyć”, czyli oddzielić każdy palec od siebie. Wąskie czubki zaburzają naturalne ułożenie palców i predysponują do haluksów czy wrastających paznokci.
  • równą wysokość podeszwy – modne sneakersy z wyższą podeszwą przy pięcie są powodem nadmiernego napięcia łydki. W takiej sytuacji doprowadzamy do wady funkcjonalnej, gdyż skracamy naturalną ruchomość stawu skokowego.
  • elastyczną podeszwę – w naturalnym środowisku Twoja stopa non stop pracuje. Chodząc na boso, nie sposób nie nadepnąć na nierówności, ale właśnie to kształtuje prawidłową krzywiznę stopy. Bardzo twarda podeszwa będzie powodować nieprawidłowe napięcie stóp, gdyż znacząco ograniczy ich naturalną pracę.

Wygodne sneakersy dla kobiet a wady stóp – co zrobić?

W przypadku wad stóp problem jest nieco bardziej złożony. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest wybór obuwia według powyższych wskazówek, ale również wizyta u podologa.

Podolog to lekarz od stóp, który może wykonać dla Ciebie indywidualne wkładki ortopedyczne. Będzie to spersonalizowane rozwiązanie, które zadba o prawidłowe ułożenie nogi podczas ruchu.

Wkładki do wygodnych sneakersów damskich – czy warto?

Zdecydowanie tak! Wiele osób jest zdziwionych, jak wiele bólów może odejść, jeśli zadbamy o prawidłowe ułożenie stopy.

Jeśli zdecydujesz się na kompleksowe rozwiązanie, czyli wygodne sneakersy damskie z personalizowanymi wkładkami ortopedycznymi, to może się okazać, że uciążliwy ból kręgosłupa odejdzie w niepamięć.

Prawidłowe ułożenie stopy może zmienić naprawdę wiele, dlatego warto zadbać o ten pozorny szczegół podczas wyboru obuwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.