Loading...
Uroda

Jak wyszczuplić i ujędrnić sylwetkę?

Mężczyzna ćwiczy po to aby ujędrnić ciało.

Zima ze względu na wyjątkowo krótkie dni i przygnębiającą pogodę nie sprzyja aktywności fizycznej i wprowadzaniu zdrowych nawyków. Dlatego właśnie latem, które po wielu miesiącach w końcu nadeszło, niejedna z nas jest niezadowolona ze swojej sylwetki. Bardzo często nakładając ubrania luźniejsze i odkrywające znacznie więcej ciała dostrzegamy jego mankamenty. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym nie tylko schudniemy, ale także ujędrnimy swoją sylwetkę. Należy przy tym natomiast pamiętać, że restrykcyjne diety i wykańczające, wielogodzinne ćwiczenia nie są kluczem do sukcesu. Najważniejsze jest nauczenie się zdrowych nawyków na wczasach odchudzających i wprowadzenie ich do swojego codziennego życia. Dzięki temu będziesz w doskonałej formie nie tylko podczas wakacyjnego wyjazdu, ale przez cały rok.

Wczasy odchudzające na dobry początek

Zmotywowanie się do rozpoczęcia zdrowego trybu życia jest prawdziwym wyzwaniem, które niejednokrotnie bez końca przesuwamy. Zdarza się wręcz, że wieczorem szykujemy strój do biegania, jednak gdy tylko słyszymy dźwięk budzika, przekręcamy się na drugi bok. Niestety motywacja jest ulotna, dlatego cały czas trzeba dbać o jej utrzymywanie. Doskonałym rozwiązaniem na to może być wyjazd na wczasy odchudzające. Przebywając z grupą ludzi o podobnych lub wręcz takich samych celach pomaga w rozpoczęciu realizowania własnych postanowień. Temu sprzyja także wykwalifikowana kadra dietetyków oraz trenerów, która każdemu uczestnikowi przygotowuje indywidualny plan działania. Poszczególne jednostki treningowe składają się ze zróżnicowanych dyscyplin oraz są urozmaicone zajęciami ze zdrowego gotowania czy techniki biegania, dlatego nie ma szansy na nudę i monotonię.

Regularna aktywność

Aktywność fizyczna jest tak naprawdę jednym z dwóch kluczy do tego, żeby zrzucić kilka albo nawet kilkanaście kilogramów oraz ujędrnić swoje ciało. Należy jednak zachować w tym regularność, bo to właśnie nasze codzienne działania robią największą różnicę. Dobrze jest zatem, w szczególności na samym początku, nauczyć się odpowiednio rozkładać swoje siły. Nie decyduj się pierwszego dnia na 5-kilometrowy bieg, ponieważ jest duża szansa, że kolejnego nie będziesz w stanie nawet zbliżyć się do takiej wartości. Zamiast tego stopniowo buduj swoją kondycję, zwiększając czas trwania treningu, obciążenia czy intensywność. Niezwykle ważne okazuje się znalezienie dyscypliny sprawiającej przyjemność, co można zrobić chociażby podczas wczasów odchudzających. Dzięki temu ćwiczenia nie będą wyłącznie przykrym obowiązkiem, a doskonale spędzonym czasem.

Zbilansowana i zdrowa dieta

Drugim ze wspomnianych już kluczy do zgrabnej figury jest odżywianie. Nie bez powodu powtarza się, że odchudzanie rozpoczyna się w kuchni i tej zasady dobrze jest się trzymać. Konieczne jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, które wbrew pozorom nie muszą być ani skomplikowane, ani drogie. Udowadniają to warsztaty z gotowania na wczasach odchudzających, w których trakcie uczestnicy uczą się przyrządzania potraw pełnowartościowych, a przy tym łatwych do przyrządzenia. Do spadku wagi przyczynia się przede wszystkim tak zwany deficyt kaloryczny. Polega on na takim skomponowaniu diety, żeby codziennie jeść posiłki o zawartości kalorycznej mniejszej o około 100 do 300 kcal od indywidualnego zapotrzebowania. Trzeba przy tym pamiętać nie tylko o pięciu posiłkach, w tym trzech większych, ale także o piciu wody. 2 litry każdego dnia to minimum, jednak liczba ta zwiększa się wraz z większą aktywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.