Loading...
Jedzenie

Jak wyzbyć się nawyku nocnego podjadania

Nocne jedzenie

Przez cały dzień potrafisz trzymać dietę, jesz zdrowe posiłki, chodzisz na siłownie, aerobik, basen. Wieczorem, kiedy wracasz do domu po aktywnie spędzonym dniu i siadasz przed ekranem oglądając ulubiony serial, nie możesz powstrzymać się, aby nie sięgnąć po paczkę popcornu lub pudełko ciastek. Jeśli skądś to znasz, na pewno zdajesz sobie sprawę, że takie niezdrowe nawyki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na Twoją dietę i tryb życia.

Zdecydowana większość osób boryka się z tym problemem. Aby sobie lepiej radzić z grzeszkami podjadania na noc, spróbuj zastosować się do podanych porad, które mogą Ci pomóc zwalczyć ten nawyk.

Jedz kolację około 3 godzin przed pójściem spać. Pójście do łóżka z pełnym żołądkiem nie wróży nic dobrego. Powoduje to zły sen, niewyspanie i większy apetyt następnego dnia. Także organizm może zacząć magazynować tłuszcz. Jeśli nie potrafisz się oprzeć, sięgnij po przekąskę która ma mniej niż 200 kcal. Najlepiej warzywo lub wafla ryżowego. Wieczorem staraj się unikać wysokobiałkowych oraz tłustych potraw, gdyż długo się trawią, co wpływa na zaburzenia snu.

Chodzenie spać z burczącym brzuchem też jest często popełnianym błędem. Zamiast spalać tłuszcz możesz zacząć tracić mięśnie, co wiąże się ze zmniejszeniem metabolizmu. Przekąska ok. 150-200 kcal wystarczy naszemu organizmowi na całą noc i nie przysporzy dodatkowych centymetrów na brzuchu lub udach.

Powszechnie wiadomo, że post w dzień a uczta w nocy jest przepisem na katastrofę. Począwszy od wyrzutów sumienia po zjedzeniu ostatniego okruszka, poprzez zły sen, na kiepskim samopoczuciu rano skończywszy. Raz na jakiś czas zdarza się to nawet najlepszym, ale codzienne praktykowanie takiego trybu życia jest sygnałem alarmowym, że trzeba jak najszybciej coś z tym zrobić. Masz na tyle silnej woli aby powiedzieć STOP sernikowi i lodom po 21, musisz tylko chcieć.

 

3 comments
  1. Emilka

    Ja natomiast nie mam problemu z podjadaniem w nocy. Śpię bez problemu cały czas i raczej miałabym problem, żeby wstać i pójść do kuchni po coś do jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.