Loading...
Zdrowie

Jak zadbać właściwie o zaplecze sanitarne w lokalu gastronomicznym?

Lokal gastronomiczny o właściwym zapleczu sanitarnym

Artykuł partnera.

Higiena i czystość w restauracjach to sprawa najwyższej wagi, bez względu na to, jak duży lokal prowadzisz. W kwestiach porządku w miejscach, gdzie przygotowywane jest jedzenie nie ma kompromisu, dlatego nawet w małym bistro czy food truckach należy zachować dużą staranność i uważność, jeśli chodzi o kwestię higieny i prac porządkowych. Ładny wystrój i atrakcyjne menu z pewnością są czynnikami, które zachęcą klientów do skorzystania z Twojej oferty, ale jeśli zaplecze sanitarne nie będzie prezentowało odpowiedniego poziomu, nie uda Ci uzyskać pochlebnych opinii.

Zadbaj zarówno o wizerunek, jak i o zdrowie

Pamiętajmy, że czystość i porządek w kuchniach, sali konsumpcyjnej i w toaletach to nie tyko kwestia ważeń estetycznych, choć one są dla gastronomii oczywiście kluczowe. Należyta dbałość o zachowanie zasad higieny i stosowanie się do przepisów sanepidarnych to przede wszystkim dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, gości i pracowników Twojego lokalu. Tylko wtedy możesz spać spokojnie i codziennie pracować nad swoją ofertą, gdy masz pewność, że serwujesz gościom świeże posiłki na najwyższym poziomie, a przy okazji wizyty w restauracji mogą oni skorzystać z komfortowej i w pełni wyposażonej łazienki. Co powinno znaleźć się w absolutnie każdej restauracyjnej toalecie? Podstawowe produkty to dobrej jakości papier toaletowy, delikatne mydło w piance oraz suszarki do rąk i ręczniki papierowe. Warto to uzupełnić także o odświeżacze powietrza i płyn do dezynfekcji rąk.

Postaw na dobrze opracowany plan prac porządkowych

Higieniczne pułapki czekają szczególnie w kuchniach i toaletach, dlatego zawsze musimy przykładać dużo uwagi do prac porządkowych w tych dwóch obszarach. Toalety dla klientów powinny być odpowiednio duże i komfortowe, by mógł z nich skorzystać każdy w wygodny sposób. zadbaj nie tylko o dobrą ceramikę, ale także o odpowiedniej wielkości lustro i pasujące do toalet oświetlenie. Kluczem do sukcesu jest stworzenie schematów prac porządkowych, które będą określać częstotliwość wykonywania poszczególnych obowiązków, odpowiedzialne za to osoby oraz rodzaj i dozowanie poszczególnych środków higieny. Mając jasno ustalone zasady łatwiej Ci będzie nadzorować przebieg sprzątania w trakcie ruchliwego dnia. Konieczne jest szczególnie częste sprawdzanie czystości toalet oraz tego, czy należy uzupełnić artykuły higieniczne i mydło w piance.

Lokal gastronomiczny

Delikatne i skuteczne mydło w piance wraz z dedykowanymi dozownikami

Skorzystanie z toalety i umycie rąk to kwestia podstawowej higieny, dlatego nasi klienci zawsze powinni mieć swobodną możliwość skorzystania z tego. Odświeżenie się przed posiłkiem będzie możliwe dzięki użyciu dobrej jakości artykułów higienicznych z hurtowni online https://higiena24.com. Produkty wysokiej jakości umożliwią Ci wyposażenie każdego miejsca w środki czystości i artykuły higieniczne potrzebne gościom, by wygodnie i dobrze czuć się w Twoim lokalu. Bez wątpienia ogromną zaletą współpracy z hurtownią online https://higiena24.com jest bogata oferta, w której w kilka chwil znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, oszczędzając mnóstwo czasu, który spędziłbyś na zakupach w hurtowni. Tu w jednym miejscu znajdziesz odpowiednie dla Ciebie mydło w piance i dozowniki, które ułatwią higieniczne i ekonomiczne korzystanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.