Loading...
ChorobyLeki i suplementyNowinki ze świata zdrowia

Jak zapobiegać chorobom kobiecym

Kobieta

Wiadomo, że profilaktyka to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z różnego rodzaju schorzeniami, a zwłaszcza z chorobami kobiecymi. Do grupy większego ryzyka należą nie tylko starsze wiekiem panie, ale też te narażone na ciągły stres oraz niekorzystne czynniki środowiska.

Wczesne wykrycie to większa szansa na wyzdrowienie

Im szybciej wykryje się w narządach rodnych zmiany, które niekoniecznie muszą mieć znamiona nowotworowe, tym łatwiej jest je usunąć. Oczywiście to też zależy od charakteru tych zmian.

Regularne wizyty kontrolne u ginekologa

Jednym ze sposobów zapobiegania rozwoju raka jak i powstawania zmian w narządach rodnych są regularne wizyty kontrolne u ginekologa. Większość torbieli czy mięśniaków w początkowych fazach rozwoju można usunąć za pomocą środków farmakologicznych. Dużo kobiet wyjeżdża do pracy za granicę, przez co trudno nieraz ustawić wizytę w odpowiednim terminie. Jednak w wielu miastach Europy powstają kliniki czy przychodnie prowadzone przez polskich lekarzy. Na przykład w Londynie można bez problemu umówić się na badanie do polskiego ginekologa.

Najważniejsze jest zapobieganie

Ogromny wpływ na choroby kobiece ma także styl życia. Zabieganie, nieregularny rozkład dnia, jedzenie kiepskiej jakości, do tego stres w pracy niestety, ale nie pomagają. Dlatego warto wyeliminować przynajmniej jeden ze szkodliwych czynników. Będąc na wizycie u ginekologa w Londynie czy gdzie indziej warto dowiedzieć się dokładnie jak zapobiegać chorobom kobiecym.

Etiologia chorób kobiecych

Część chorób trapiących tylko kobiety nie jest niestety do końca poznana. Przykładem jest endometrioza, która potrafi zniszczyć życie. Co rusz odkrywa się nowe aspekty, które wpływają na rozwój tej ciężkiej choroby. Dzięki najnowszym badaniom łatwiej jest dobrać odpowiednią terapię do stopnia schorzenia. W większości wypadków choroba zostaje zahamowana i poprawia się jakość życia.

Dostęp do nowych środków farmakologicznych

Drugim aspektem jaki kryje się za odbywaniem badań w klinikach w innych krajach jest możliwość skorzystania z terapii, które są tam dostępne.

Służba zdrowia

W różnych krajach jest różny standard, dlatego przed wizytą u ginekologa w Anglii czy gdzie tam akurat przebywamy powinniśmy się wcześniej zorientować jakie mamy prawa oraz czego możemy oczekiwać. Może się okazać, że część zabiegów jest łatwiej dostępna i można z nich skorzystać. Przy chorobie liczy się czas, im szybciej tym lepiej. Poza tym możemy skorzystać też z innych sposobów leczenia, które w naszym kraju są jeszcze niedostępne. Będąc stale czy nawet sezonowo za granicą warto rozważyć tą opcję.

Najistotniejsza w chorobach kobiecych jest profilaktyka. Odpowiednio częste wizyty pozwalają na odpowiednio wczesne wykrycie zmian w obrębie narządów rodnych. Wtedy też zazwyczaj terapia jest mniej trudna i bardziej skuteczna.

Artykuł powstał przy wsparciu www.medicareclinic.co.uk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.