Loading...
JedzenieSportUroda

Jak zrzucić brzuszek – kilka cennych wskazówek

Dieta na płaski brzuch

Pytanie o to, jak szybko schudnąć z brzucha nurtuje wielu ludzi. Osoby z tym problemem często zupełnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Ulegając bardzo szkodliwym nowinkom z internetu i popularnych magazynów wierzą, że kolejna czasowa dieta załatwi sprawę. Niestety, to nie pomoże. Przynajmniej nie tak, jak zakłada to osoba chcąca schudnąć z brzucha. Popełnia bowiem kilka kardynalnych błędów, szczególnie w rozumowaniu, które najpierw trzeba sprostować. Dopiero potem przyjdzie pora na to, jak spalić brzuch.

Jak zrzucić brzuszek? Po pierwsze, wiedza

Wiedza to klucz do sukcesu. Nie inaczej ma się sprawa, jeżeli che się zrzucić oponkę. Wiele osób podchodzi do tematu po macoszemu, widzą sprawę niejako w kategorii zmniejszenia ilości spożywanego jedzenia. To niestety nie rozwiąże problemu, przynajmniej nie na dłuższą metę. Niektórym przechodzi wtedy przez myśl magiczne słowo dieta. Rozumieją je jednak bardzo płytko, na dodatek podpierając swoją wiedzę o bardzo dziwne źródła. Trzeba powiedzieć wprost: nie ma szybkiego i permanentnego sposobu jak zrzucić tłuszcz z brzucha!

Człowiek bowiem nie może miejscowo schudnąć. Nie jest to biologicznie możliwe, traci się bowiem tłuszcz jako cały organizm. Mówiąc wprost, jak spalić brzuch to obwodowo, na całym ciele. Jeżeli zacznie zrzucać wagę w celu zmniejszenia brzucha, straci ją również np. na twarzy i ramionach. Co prawda istnieje zagadnienie związane otyłości brzusznej, jest ono jednak dosyć specyficzne. Większość ludzi chcących szybko zrzucić brzuch boryka się raczej z ogólną otyłością.

Następnie należałoby wytłumaczyć, czym jest dieta. Wiele osób nie rozumie bowiem, co ogólnie znaczy to słowo.

Jak zrzucić brzuszek? Dieta? A z czym to się je?

Rygorystyczne głodzenie się i jedzenie paskudnych rzeczy w dziwnych godzinach. Tak zazwyczaj ludzie rozumieją dietę. To bardzo smutne, ponieważ pokazuje nikłą wiedzę w dziedzinie zdrowego trybu życia wśród społeczeństwa. Ten stereotyp utrwalają różne periodyki i strony internetowe, które niewiele mają wspólnego z dietetyką. Chcąc szybko zrzucić brzuch, wiele osób dało już się takim poradom nabrać. Niestety, tylko tracili swój czas. Oto dlaczego.

Dieta oznacza kompleksowy system dostarczania swojemu organizmowi składników odżywczych. Obejmuje on nie tylko ilość spożywanego pokarmu, w grę wchodzi też jakość i częstotliwość posiłków. Nie ma tu więc mowy o jakimś czasowym głodzeniu się, czy jedzeniu wymyślnego paskudztwa. Istnieją rzecz jasna diety wymagające czasowej redukcji pewnych składników odżywczych, mają one jednak nieco inne cele. To samo z głodówkami, zbawienny wpływ krótkiego postu na organizm wielokrotnie udowodniono naukowo. Jednak aby szybko schudnąć z brzucha, należy sięgnąć po dietę jako długotrwały sposób żywienia.

Na początek wystarczy zadbać o to, co jeść. Wiadomo bowiem nie od dziś, jedne rzeczy są zdrowsze i pożywniejsze od drugich. Obecnie ludzie spożywają zbyt dużo węglowodanów, a szczególnie cukrów prostych. To poważny błąd żywieniowy, ponieważ dostarczają one energii tylko na krótki czas, nie dając uczucia sytości. Znacznie korzystniejsze dla organizmu ludzkiego są węglowodany złożone.

Co powinno znaleźć się w zdrowej diecie?

Jak zrzucić brzuszek
Źródło: freepik.com

Znaleźć je można między innymi w:

 • Pełnoziarniste pieczywo -powinno całkowicie zastąpić w diecie biały chleb, szczególnie ze względu na błonnik.
 • Płatki owsiane -potrafią na długo dać uczucie sytości. Prócz błonnika są źródłem wielu niezbędnych mikroelementów.
 • Ryż -niemniej, najlepiej ciemny. Biały ryż, choć nadal dosyć zdrowy, zawiera dużo cukrów prostych.
 • Makaron pełnoziarnisty -syci i nadal zawiera dużo z wartości odżywczych zbóż. Przy okazji jest źródłem cennego białka.
 • Rośliny strączkowe -choć bywają kłopotliwe po spożyciu, to nadal doskonałe źródła białka roślinnego.
 • Warzywa -są mało kaloryczne. Zawierają przy tym witaminy potrzebne do prawidłowego działania organizmu.

Aby zrzucić oponkę, trzeba ograniczyć cukry proste i zastąpić je węglowodanami złożonymi. Lista jest rzecz jasna dłuższa niż wymienione powyżej, pokazuje jednak pewien znaczący fakt. Dieta wcale nie musi oznaczać jedzenia czegoś paskudnego. Wręcz przeciwnie, zdrowa żywność zazwyczaj smakuje wyśmienicie. To kwestia kucharza, jak spalić brzuch smacznie. Co więcej, aby dieta była zdrowa, nie trzeba wcale rezygnować z mięsa. Wręcz przeciwnie!

Białko, bo o nim tutaj mowa, jest makroskładnikiem pomagającym szybko schudnąć z brzucha. Proste pytanie: czy istnieją otyłe drapieżniki? Jest ich niewiele, zazwyczaj zaś polują raczej z zasadzki. Białko daje energię, przyśpiesza metabolizm i syci na długo. Kwestią jest jej jakość. Mięso powinno być z dobrej hodowli, najlepiej chudsze. Warto też pamiętać o innych źródłach białka, np. roślinach i jajkach. Nie wszyscy bowiem jadają mięso, zaś białko roślinne jest równie zdrowe.

Co do tłuszczu, jest on zazwyczaj dosyć mocno demonizowany. Jego grzech nie polega na utrudnianiu chudnięcia, a kaloryczności. Tłuste potrawy zwyczajnie dostarczają aż nazbyt energii, co utrudnia utrzymanie bilansu energetycznego. Dlatego kombinując jak zrzucić brzuch, należy ograniczyć jego spożycie do odpowiedniej ilości. Czym zaś jest bilans energetyczny?

Szybko schudnąć z brzucha? Spiąć bilans energetyczny

Ludzki organizm jest jak maszyna, którą trzeba ładować. Każda aktywność, np. ćwiczenia, powodują jej rozładowanie. Jedzenie zaś dostarcza potrzebnej energii. Planują jak zrzucić brzuch, trzeba mieć to na uwadze. Kiedy dostarczymy organizmowi zbyt wiele energii, zacznie ją magazynować. Tak właśnie powstaje otyłość. Bilans energetyczny to zwyczajnie suma dostarczonej energii z pożywienia minus spalone kilokalorie. Przeciętny mężczyzna potrzebuje 2500kcal, aby utrzymać swoją wagę, kobieta zaś 2000. Rzecz jasna podlega to wyliczeniom, w skład których wchodzi m.in. tryb życia.

Aby schudnąć, należy dostarczyć organizmowi mniej energii, niż potrzebuje. Przydatne w tym celu będą aplikacje na telefon, pozwalające wyliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne. Większość z nich oferuje również możliwość wprowadzania posiłków, co pomaga w utrzymaniu diety. Co do samego bilansu, najlepiej jest co tydzień odejmować około 10% kilokalorii i obserwować reakcje organizmu. Planując jak spalić brzuch i zejść poniżej zapotrzebowania, trzeba to robić stopniowo. Nigdy nie wolno bowiem zmniejszać ilości pokarmów nagle. Po pierwsze, słynny efekt jojo. Po drugie, to nie działa. Schodzenie z kilokalorii to proces stopniowy, powolne dochodzenie do balansu.

Jak zrzucić brzuszek? Makroskładniki w diecie

Kolejną sprawą będzie ilość konkretnych makroskładników. Zazwyczaj przyjmuje się następujące ilości:

 • Białko: 0.8-2g na kg masy ciała.
 • Węglowodany: 3-5g na kg masy ciała.
 • Tłuszcze: 1g na kg masy ciała.

Na początku pilnowanie tego typu detali wydaje się bardzo trudne. Z czasem jednak okazuje się, że robi się to bardzo intuicyjnie. Po raz kolejny warto wspomnieć o specjalistycznych aplikacjach. Zastanawiającym się jak zrzucić tłuszcz z brzucha mogą one ułatwić życie. Niemniej pozostaje jeszcze jedna sprawa. Mianowicie posiłki.

Jak spalić brzuch? Jeść częściej

Brzmi to nieco paradoksalnie, jednak to prawda. Częstsze posiłki przyśpieszają metabolizm, odchudzają. Jest jednak kilka warunków. Po pierwsze, nie może dochodzić do obżarstwa. Aby szybko schudnąć z brzucha, należy jeść mniej, tylko częściej. W ciągu doby optymalne będzie 4-5 posiłków. Po drugie, posiłku muszą być regularne. Dobrze jest ustalić sobie godziny ich spożywania i trzymać się tego. Muszą one współgrać z rytmem dnia. Ostatni posiłek powinien być spożyty mniej więcej dwie godziny przed snem. W czasie odpoczynku organizm oszczędza enerię i nie kombinuje jak spalić brzuch.

Ćwiczenia z głową

Kobieta wykonujaca ćwiczenia aby zrzucić brzuszek
Źródło: freepik.com

Kolejnym z elementów jak zrzucić brzuch jest aktywność fizyczna. Tak, jedną z nich będą ćwiczenia.  Nie byle jakie rzecz jasna. Co prawda każdy intensywny trening pomoże szybko schudnąć, pytanie tylko jak efektywnie.

Ćwiczenia bez zmiany trybu życia mogą niewiele dać. Obecnie dużo ludzi długo siedzi. W pracy idzie to jeszcze zrozumieć, w domu zbyt często jednak odpoczywa się przed monitorem. Prosta sprawa. Jak spalić brzuch? Przestać przesiadywać przed telewizorem. Aktywność nie może ograniczać się jedynie do momentu gdy, myśli się jak zrzucić brzuch. To wymaga nowych sposobów spędzania wolnego czasu.

Wysiłek musi stać się częścią codziennego życia. Ćwiczenia bez regularności nic nie dadzą. Rzecz jasna nie musi to być siłownia. Ważne, aby regulować bilans energetyczny ruchem. Na początek dobre będą spacery. Wielu ludzi preferuje rower, część pływanie. Jak zrzucić tłuszcz z brzucha jeszcze efektywniej? Ćwiczenia bez przemyślenia nic nie dadzą, potrzebny będzie plan.

Najlepiej postawić na ćwiczenia interwałowe. Naukowo udowodniono ich skuteczność w spalaniu tłuszczów. Interwał polega na krótkim wysiłku fizycznym dużej intensywności i przerwie o mniejszej. Ten system może być wykorzystywany przy wielu rodzajach konkretnych ćwiczeń. Bardzo często widzi się biegi interwałowe, na początek to dobry pomysł. Przykładowy trening do 1 godziny trzy razy w tygodniu może obejmować siedem interwałów po:

 • 15 sekund sprintu
 • 45 sekund truchtu

Trening rzecz jasna rozpoczęty powinien być dziesięciominutową rozgrzewką. Ćwiczenia bez rozgrzewki zazwyczaj kiepsko się kończą.

Jak zrzucić brzuszek i szybko schudnąć z brzucha? Cierpliwości

Kiedy ktoś pyta się jak spalić brzuch, oczekuje szybkiego efektu. Zazwyczaj zbliża się bowiem sezon plażowy i chciałby w nim uczestniczyć. Prawda jest jednak taka, że chodzi tu raczej o to, jak zrzucić tłuszcz z brzucha efektywnie. Czas jest tutaj bowiem względny, działa na niego wiele czynników. Złotych środków o magicznym działaniu nie ma. Istnieje tylko regularna praca, szczególnie nad sobą. Bez tego nie ma mowy o efektach. Jeżeli jednak przemyśli się swoje dotychczasowe błędy i odpowiednio zaplanuje działanie, można osiągnąć znaczące efekty. Oto jedyna odpowiedź na pytanie, jak szybko zrzucić tłuszcz z brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.