Loading...
Sport

Jaką ochronę piszczeli wybrać?

Sportowa torba w której znajdują sie ochraniacze

Praca nóg w sportach walki jest tak samo ważna, jak i rąk. Im szybszy jest zawodnik, tym większą szansę na przewagę będzie mógł uzyskać przy niewielkim wysiłku. Przy treningu oraz walkach odpowiednia ochrona jest zatem niezwykle ważna. Na jakie zabezpieczenie piszczeli trzeba się zdecydować? Czym powinny się charakteryzować dobre ochraniacze? Jak je prawidłowo ubrać? Zainteresowany? Czytaj dalej!

Jakie powinny być ochraniacze na piszczele?

Ochraniacze na piszczele należą do podstawowego ekwipunku każdego boksera, miłośnika MMA, Muay Thai i Kickboxingu. Szczególnie te trzy ostatnie pozycje wykorzystują nogi w bitce. Twoim priorytetem są więc bloki oraz liczne kopnięcia. Równie istotna jest mobilność i swoboda nawet najdrobniejszego ruchu. Sama długa skarpeta może być niewystarczająca, dlatego najczęściej używa się skórzanych lub półskórzanych ochraniaczy, które są wystarczająco elastyczne i wytrzymałe. Bez obaw! Dopasowana konstrukcja w żadnym stopniu nie zmieni swojego położenia – mało istotne jest to, ile czasu poświęcisz na trening. Postaw na ochraniacze piszczeli wysokiej jakości (https://www.warhouse.pl/sprzet-treningowy/ochraniacze/ochraniacze-piszczeli). Miej na uwadze, że produkt wykonany ze sztucznej skóry może łatwo chłonąc wilgoć, a tym samym jest bardziej narażony na pot i uszkodzenia powstałe w wyniku ćwiczeń lub sparingów.

Nie ma znaczenia, to że do uderzeń raczej rzadziej wykorzystujesz nogi – dotyczy to zwłaszcza walk w boksie. Niezależnie od preferowanego sportu, każdy fighter powinien jednak mieć tak samo wytrzymały ekwipunek. Ochraniacze powinny zatem charakteryzować się wysoką odpornością na wstrząsy oraz uderzenia. Biorąc pod uwagę liczne kontuzje, jest to coś, o czym powinien pamiętać zarówno doświadczony, jak i początkujący zawodnik. Tym samym, ochraniacze muszą być wygodne w noszeniu, więc dobrze dopasuj rozmiar pod swoje preferencje. Ochraniacze piszczeli są przeważnie dostępne w następujących rozmiarach:

  • S,
  • M,
  • L,
  • XL.

„Zasada jest prosta: im bardziej jesteś wyższy, to tym większy rozmiar ochraniaczy będziesz potrzebował. Ponieważ wraz ze wzrostem rośnie też Twoja łydka” – mówią eksperci Warhouse

Jak ubrać ochraniacze?

Po zakupie wybranych ochraniaczy pozostaje jeszcze kwestia nauki prawidłowego zakładania. Nie jest to trudne – większość dostępnych modeli ma wytrzymałe rzepy, które przez długi czas będą utrzymywać ochraniacze na Twojej nodze. Takie mocowania w zupełności wystarczą. Zbyt duża ilość pasków lub rzep, a nawet zbyt mocne przytwierdzenie ochraniacza do nogi może spowodować, że krążenie krwi będzie znacznie utrudnione. Pamiętaj, że dobrze założone ochraniacze wpłyną na komfort oraz jakość walk. Jasne jest to, że każdy człowiek ma inną budowę ciała, dlatego nie wszystkie ochraniacze będą tak samo dobrze pasować do różnych osób. Warto jednak poświęcić kwestii wyboru trochę czasu! Z pewnością zyska na tym Twoja praca nóg, więc i efektywność treningów diametralnie wzrośnie. A jeśli przymierzasz się do uprawiania sportu walki, to lepiej nie pomijaj tego jakże istotnego elementu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.