Loading...
Styl życia

Jaki biznes otworzyć na wsi? 5 pomysłów na franczyzę

Drewniane klocki z których ułożone jest słowo

Artykuł partnera.

W czasach, w których obostrzenia pandemiczne utrudniły prowadzenie części biznesów, a po nich rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, wielu przedsiębiorców odczuwa niepewność. Osoby planujące otwarcie własnej działalności chętniej decydują się jednak na współpracę franczyzową, o której wiele osób mówi, że jest to biznes skazany na sukces. Podpowiadamy, jaka franczyza na wsi ma duże szanse na powodzenie.

Franczyza na wsi – blaski i cienie współpracy franczyzowej

Franczyza to jeden z popularnych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Stanowi kompromis między pracą na własny rachunek a pracą dla kogoś. Opiera się na relacji między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Co to oznacza w praktyce?

Możesz zacząć prowadzić lokal z ulubionymi ciastkami i kawą, bar z przekąskami czy sklep Żabka. Franczyza to prowadzenie swojego biznesu, ale pod szyldem znanej marki. Daje możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia pod skrzydłami doświadczonego partnera biznesowego, dlatego to dobra opcja dla rozpoczynających działalność.

Do wyboru jest wiele rodzajów działalności – decyzja powinna zależeć m.in. od lokalizacji, potrzeb danej społeczności, Twojego budżetu na wkład własny i zainteresowań. Jest wiele pomysłów na franczyzę na wsi, w małym mieście lub dużej aglomeracji.

Franczyzodawca użycza własne logo, know-how, pomaga w marketingu i organizuje szkolenia, ale również liczy na zyski i ma konkretne wymagania. W tym systemie nie ma miejsca na autorskie pomysły – spójna koncepcja i jej przestrzeganie to podstawa.

Jaki biznes otworzyć na wsi w modelu franczyzowym?

Żabka – franczyza dla każdego

Prowadzenie własnego sklepu pod znanym szyldem stało się sposobem na biznes dla wielu Polaków. Jaki sklep otworzyć na wsi? Taki, który cieszy się dużą popularnością.

Żabka to rozpoznawalna sieć małych sklepów, których z roku na rok przybywa w Polsce. Marka jest obecna na rynku od ponad 20 lat, a liczba lokali należących do tej sieci nieustannie się rozrasta. Jeśli zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi, sklep z bogatą ofertą produktów spożywczych, pierwszej potrzeby oraz usług ma duże szanse powodzenia.

Kawiarnia

Rynek kawowy w Polsce bardzo się zmienił w ostatnich latach i dynamicznie się rozwija. Polacy chętnie piją kawę dobrej jakości i często piją ją na mieście. Zarówno w dużych miastach, jak i w małych miasteczkach działają kawiarnie – głównie w regionach turystycznych. Najwięcej lokali należy do dużych i znanych marek oferujących współpracę w modelu biznesowym.

Pizzeria

Popularna franczyza na wsi to również pizzeria. Moda na włoskie danie opanowała całą Polskę, również prowincję. Warto rozważyć prowadzenie takiego lokalu m.in. niedaleko atrakcji turystycznych.

Sklep budowlany

Jaki sklep otworzyć na wsi poza spożywczym? Asortyment potrzebny podczas budowania i remontowania oraz narzędzia dla majsterkowicza są bardzo potrzebne właśnie na wsi, gdzie wiele osób stawia domy lub nieduże domki letniskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.