Loading...
Choroby

Jaki materac najlepiej sprawdzi się u osób mających problemy z kręgosłupem?

Kobieta z bólem nerek

Artykuł sponsorowany.

Wiele badań wskazuje na to, że organizm człowieka do pełnej regeneracji potrzebuje około ośmiu godzin snu. Oprócz ilości czasu spędzanego w łóżku, równie ważna jest także wygoda, którą zapewnia nam właściwa pozycja. Jest to niezwykle istotne w każdym przypadku, szczególne znaczenie ma jednak dla osób mających problemy z układem kostnym. Aby wstawały one wypoczęte i wolne od bólu, należy dołożyć wszelkich starań, aby dobrać materac, który sprosta ich potrzebom. Podpowiadamy, jaki materac najlepiej sprawdzi się u osób, którym towarzyszą dolegliwości związane z kręgosłupem

Dobierz odpowiednią twardość

Materac przeznaczony do spania pełni kilka istotnych funkcji. Najważniejszą z nich jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa, który w pozycji do spania powinien się znajdować w stabilnej, prostej linii. Dzięki temu wstajemy wypoczęci i nie towarzyszą nam dolegliwości bólowe. Z tego powodu niezwykle istotna jest znajomość stopni twardości materaców, która pozwala dokonać właściwego wyboru.

Stopień twardości materaców:

  • H1 – do 60 kg,
  • H2 – 60-80 kg,
  • H3 – 80-100 kg
  • H4 – ponad 100 kg.

Stopień twardości określa mniej więcej, dla kogo przeznaczony jest dany materac – wyjaśnia przedstawiciel sklepu z materacami MK Foam. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to wartość orientacyjna, a w wielu przypadkach decydują indywidualne preferencje. Przed zakupem warto przetestować materac w sklepie i wybrać ten, który zapewni nam największy komfort. Z pewnością niewskazany jest jednak wybór przeczący całkowicie stopniom twardości, szczególnie u osób, które mają problemy z kręgosłupem.

Wybierz najnowsze rozwiązania technologiczne

Producenci materaców stale pracują nad tym, aby miały one coraz lepsze parametry i zapewniały użytkownikom maksymalną wygodę. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zastosowanie konstrukcji kieszonkowej. Opiera się ona na wykorzystaniu sprężyn kieszeniowych połączonych ze sobą cienkim workiem tkaninowym. W związku z tym, że każda sprężyna pracuje osobno, materac jest cichszy, a przede wszystkim zapewnia wiele punktów podparcia kręgosłupa.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są materace Talalay, których innowacyjność wynika z zastosowanego materiału. Dzięki wykorzystaniu pianki lateksowej połączonej z naturalnym mleczkiem z drzewa kauczukowego są to produkty przyjazne dla środowiska, a przede wszystkim zapewniające pełen komfort snu. Doskonale sprawdzają się u osób, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ wysokoelastyczna pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości jest odporna na odkształcenia. Jej najważniejszą cechą jest jednak dopasowywanie się do kształtu kręgosłupa, co pozwala na jego ergonomiczne ułożenie. Materace tego typu wspomagają wypoczynek i regenerację, a także mogą łagodzić dolegliwości bólowe. Wszystko to sprawia, że są doskonałym wyborem zarówno dla sportowców, jak i dla osób, które oczekują bardzo wysokiego komfortu spania.

Podsumowując, przy wyborze materaca dla osoby mającej problemy z kręgosłupem trzeba kierować się jego twardością, a także materiałem, z jakiego został wykonany. Wybór najnowszych rozwiązań, które charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do kształtu ciała, z pewnością przełoży się na pełen komfort i będzie bezpieczny dla kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.