Loading...
Uroda

Jaki powinien być depilator damski?

Kobieta depiluje swoje ciało w łazience

Poszukujesz idealnego depilatora damskiego? Zastanawiasz się, który model najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom? Nic dziwnego, że masz wiele pytań – urządzenia będące obecnie w sprzedaży działają na bazie różnych mechanizmów, dlatego też oferują różne standardy. Główny podział zakłada rozróżnienie na depilatory tradycyjne (pęsetowe lub dyskowe) oraz laserowe i IPL. Oprócz tego musisz przemyśleć, czy zasilanie ma być akumulatorowe czy przewodowe i jakie funkcje będą Ci potrzebne na co dzień.

Dobry depilator damski – cechy

Wśród licznych urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji ciała, na uwagę zasługuje depilator damski. To sprzęt, który stopniowo, z powodzeniem wypiera tradycyjne maszynki ręczne czy wosk. Dlaczego? Przede wszystkim jego popularność bierze się ze skuteczności. Choć sam zabieg depilacji dla niektórych jest bolesny lub mało komfortowy, to jednak dla wielu osób nadrzędnym argumentem przemawiającym za depilacją w ten sposób, przemawia jego trwałość. Włosy po kilku seriach stają się znacznie słabsze, a gdy odrastają to są jaśniejsze i łatwiej można je usunąć przy kolejnych depilacjach.

Dlatego dobry depilator damski to taki, który oddziałuje na cebulki włosów. Dlatego też można zastosować depilatory pęsetowe lub laserowe. Te drugie, emitując pojedyncze, precyzyjne wiązki światła, działają bezpośrednio na brodawkę, skutecznie ją niszcząc pod wpływem wysokiej temperatury.

Inne ważne cechy depilatorów damskie

Przy zakupie depilatora damskiego trzeba zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów, w tym:

Zasilanie: przewodowe lub akumulatorowe

Depilatory damskie mogą być zasilane akumulatorowo i to zdecydowanie najpopularniejszy wariant urządzenia. Daje użytkownikowi maksymalną swobodę ruchów – po naładowaniu korzystasz z niego gdziekolwiek chcesz. Brak konieczności stałego podłączenia do źródła prądu zapewnia nie tylko stabilną, ale też bezpieczną pracę.

Rodzaj głowicy mechanicznej

Mogą to być pęsety lub dyski ceramiczne. Te pierwsze usuwa skutecznie już niewielkie włoski, jednak nie powinny być one zbyt gęste. W takiej sytuacji lepiej zaopatrzyć się w model z dyskami, które dodatkowo chronią skórę przed podrażnieniami i alergiami.

Praca na mokro i na sucho

Wodoszczelny depilator będzie pracował nie tylko na sucho, ale też pod prysznicem, a nawet w wannie. To znacznie uprzyjemni Twoją pielęgnację domową.

Regulacja prędkości obrotowej

Im szybciej obraca się głowica depilatora, tym szybciej i precyzyjniej usuwa włoski. Jednak na początek, by zredukować dyskomfort, warto ustawić jego pracę na nieco niższe obroty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.