Loading...
Suplementy

Jaki syrop stosować na suchy kaszel?

Chora kobieta lezy w łóżku i bierze syrop na suchy kaszel

Artykuł partnera.

Suchy kaszel zwany jest również nieproduktywnym. To dlatego, że nie powoduje on odkrztuszania wydzieliny. Może za to utrudniać oddychanie i powodować chrypkę. Szczególnie dokuczliwy jest on nocą, wywołując drapanie w gardle i utrudniając zaśnięcie. Czasem wywołuje ból w jamie brzusznej lub w klatce piersiowej. Można go leczyć w warunkach domowych, sięgając po odpowiednie leki. Jaki syrop na suchy kaszel warto stosować?

Leczenie suchego kaszlu

Suchy kaszel jest na ogół oznaką infekcji wirusowej i bakteryjnej. Pojawia się wtedy na jej początku. Bywa także spowodowany alergią, astmą oskrzelową, refluksem żołądkowo-przełykowym czy też ciałem obcym znajdującym się w układzie oddechowym. W skrajnych przypadkach bywa objawem zmian nowotworowych, gruźlicy czy nawet chorób serca. Ma on postać krótkich i duszących kaszlnięć, ale nie dochodzi tu jednak do odkrztuszania wydzielany, co ma miejsce przy kaszlu mokrym. Suchy kaszel jest więc na ogół sygnałem, że organizm jest osłabiony i przeziębiony i można spróbować zwalczyć go domowymi metodami oraz lekami z apteki. W ramach walki z kaszlem suchym zaleca się przede wszystkim picie syropu, który ma działanie przeciwkaszlowe, a także przynosi ulgę i łagodzi występujące objawy. Warto także jak najczęściej nawadniać organizm poprzez picie dużej liczby napojów oraz codziennie wietrzyć pomieszczenie.

Jaki syrop na suchy kaszel wybrać?

Wiele osób, które męczą się z tym objawem, zastanawia się, co na suchy kaszel kupić. Warto mieć na uwadze, że suchy kaszel w przeciągu 2-3 dni na ogół przeradza się w kaszel mokry, w czasie którego dochodzi do odkrztuszania wydzieliny. Warto wtedy sięgnąć po syrop Flegamina, który działa na wielu polach:

  • rozdziela wydzielinę, a zarazem zmniejsza jej lepkość, co ułatwia jej odkrztuszanie,
  • dociera do głębokich zakamarków płuc,
  • chroni przed rozwojem infekcji.

Syrop może mieć smak miętowy, milionowy lub truskawkowy (wersja junior dla dzieci), ale nie zawiera jednak cukru. Jego substancją czynną jest chlorowodorek bromoheksyny, który pomaga w wykrztuszeniu wydzieliny i poprawia czynność nabłonka rzęskowego. Syrop rzadko powoduje skutki uboczne (1 przypadek na 100). Najczęściej mają one formę nudności, wymiotów, biegunki, wysypki czy bólu brzucha. W trakcie spożywania syropu należy podążać za zaleceniami na ulotce i zazwyczaj stosuje się 5 ml (1 łyżka miarowa syropu) 3 razy na dobę w przypadku dzieci od 7 do 12 lat oraz 10 ml (2 łyżki miarowe syropu) 3 razy na dobę w przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Suchy kaszel to nieprzyjemny objaw, który najczęściej jest zwiastunem przeziębienia. Wraz z jego rozwojem, zaczyna pojawiać się kaszel mokry, który powoduje odkrztuszanie wydzieliny. Warto wtedy sięgnąć po Flegaminę, która ułatwia pozbywanie się flegmy, a zarazem chroni organizm przed rozwojem choroby. Jeśli jednak kaszel utrzymuje się i zyskuje na uporczywości, wówczas należy się zgłosić do lekarza. W większości przypadków syrop jednak wystarczy do pozbycia się kaszlu i przeziębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.