Loading...
Leczenie

Jakie inhalatory są najlepsze dla dzieci?

Kobieta robi dziecko inhalacje

Artykuł partnera.

Inhalator dla dziecka powinien być dobrany bardzo starannie. Warto mieć na uwadze fakt, że maluchy są znacznie bardziej delikatne oraz podatne na różnego rodzaju bodźce niż osoby dorosłe. Urządzenie wybrane dla dziecka ma służyć przede wszystkim podawaniu środków leczniczych. Często stosuje się je także do nawilżania jego górnych dróg oddechowych. Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy.

Jak dopasować inhalator dla dziecka?

Modele inhalatorów dla dzieci różnią się od tych, które wykorzystują osoby dorosłe. Główne różnice można zaobserwować nie tylko w parametrach, ale również w samym wyglądzie urządzenia. Firmy oferujące taki sprzęt jak Medseven Sp. z o.o. bardzo często podkreślają, że inhalator musi przede wszystkim ułatwiać korzystanie z niego rodzicom oraz dzieciom. Często bowiem są oni w zupełnie nowej dla nich sytuacji.

Warto również zauważyć, że inhalator może być dopasowany do różnego wieku malucha. Najczęściej kategoryzuje się go według rozróżnienia dla dziecka:

  • rocznego,
  • młodszego,
  • starszego.

Zależnie od kategorii wiekowej urządzenia można liczyć na dodatkowe elementy, które znacznie ułatwią korzystanie ze sprzętu. Są to przede wszystkim różnego rodzaju ustniki oraz maseczki. Dopasowane są one do użycia przez dzieci młodsze i starsze. W przypadku konieczności stosowania urządzenia przez roczne maluchy część zestawów wyposażona jest w specjalne smoczki.

Wybór inhalatora dla dziecka, na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Konstrukcja urządzenia dla dziecka oraz dorosłej osoby często wygląda praktycznie tak samo. Największa różnica dotyczy jednak specyfikacji sprzętu. Jeżeli konieczne jest używanie inhalatora przez dziecko, warto wybrać go świadomie. Należy więc zwrócić uwagę na:

  • kształt urządzenia – musi być on wygodny w użyciu przez dziecko, niektórzy producenci wzbogacają swoje produkty, dodając bajkowe motywy,
  • czas nebulizacji – czyli czas inhalowania urządzeniem,
  • głośność pracy – warto zwrócić uwagę na ten element szczególnie w przypadku urządzenia przeznaczonego dla mniejszego dziecka, które może się bać dziwnych dźwięków,
  • ciągłość pracy – ważne jest, aby urządzenie mogło działać przez dłuższy okres czasu bez konieczności jego wyłączania,
  • jakość wykonania.

Proces inhalacji dziecka jest dla niego nowym doświadczeniem, które może być stresujące. Warto zatem zadbać o to, aby czynność ta nie była czymś nieprzyjemnym. Prawidłowo dopasowany sprzęt pozwoli nie tylko odpowiednio przeprowadzić inhalację, ale również nie wzbudzi strachu – szczególnie u małego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.