Loading...
Sport

Jakie korzyści daje boks?

złote rękawice bokserskie

Boks uważany jest często za agresywny sport przeznaczony dla osób mających odwagę stanąć na ringu. Nic bardziej mylnego. Rozpoczęcie treningów bokserskich wcale nie musi skończyć się wyjściem na ring, jest to sport dla każdego – niezależnie od płci, czy wieku. Jak każdy rodzaj aktywności, boks przynosi wiele korzyści dla zdrowia fizycznego, rozwija kondycję, wydolność organizmu, a także siłę. Oczywiście najbardziej pożądanym efektem ubocznym uprawiania tego typu sportu – jest wyrzeźbiona sylwetka. Trening bokserski z przyrządami np. workiem, trwający około godziny, pozwala spalić do nawet 800 kalorii.

Jest również bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie kontroli nad swoim ciałem i umysłem. Boks to nie tylko wymachiwanie pięściami, to sport kształtujący wytrzymałość, zwinność i inteligencję. Silne ciosy nie wystarczą, potrzebna jest technika i dobrze przemyślany plan działania. Sporty walki wpływają wyłącznie na korzyść zawodnika, mają dobry wpływ na całe ciało i każdy jego mięsień. Poza tym rozwijają charakter i budują pewność siebie. Czasem przynoszą kilka zadrapań, bądź siniaków, jednakże jest to na pewno niska cena, za taki zysk.

Podstawowe wyposażenie boksera

Do podstawowych atrybutów bokserskich należą worek treningowy i rękawice. Jest to sprzęt typu must have, najważniejszy wśród wielu rodzajów przyrządów treningowych dostępnych na rynku. Aby zacząć swą przygodę w świecie bokserskim, każdy zawodnik zaczyna praktykę na sali treningowej. Dobre rękawice bokserskie mają za zadanie odpowiednio usztywniać nadgarstki i chronić dłonie przed ewentualnymi urazami, bądź kontuzjami. Najczęściej pięściarze nabywają minimum dwie pary rękawic – jedne, potrzebne do treningów na przyrządach, natomiast kolejne używane do sparingów z innym zawodnikiem. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, bokserzy zawijają dłonie popularnymi owijkami/bandażami bokserskimi. Często jest to również dobry sposób na zapełnienie luźnej przestrzeni w rękawicy, tak, aby była dopasowana.

W kwestii bezpieczeństwa bardzo ważnym elementem jest również ochraniacz na zęby, tzw. szczęka. Wychodząc na ring jest obowiązkowy, ponieważ chroni zęby i szczękę wybiciem. Zaczynając swoją karierę w sporcie walki, takim jak boks, należy w pierwszej kolejności dobrze się doinformować w kwestii sprzętu, ponieważ zapewnia od przede wszystkim bezpieczeństwo.

Gdzie kupić sprzęt bokserski?

Na rynku istnieje wiele sklepów oferujących sprzęt bokserski. Jak wybrać odpowiedni, żeby nie stracić przed tym głowy? Są dwa sposoby na zrobienie zakupów: stacjonarnie i online. Ten pierwszy będzie o tyle korzystny, że łatwo będzie sprawdzić jakość produktu, czy jego rozmiar. Natomiast w sklepach stacjonarnych często wybór jest o wiele bardziej ubogi, niż online. Aby uniknąć sytuacji, w której zabraknie odpowiedniego rozmiaru, czy modelu przyrządu, warto jest zerknąć w oferty sklepów online. Golden Gloves – to jedna ze stron internetowych, na której znaleźć można naprawdę dobrej jakości sprzęt, jednocześnie posiadający rozsądną cenę. Zakupy robione przez internet, to jedna z najwygodniejszych rzeczy, jakie mógł przynieść XXI wiek. Szybka dostawa, łatwa wymiana, jedyne, co trzeba znać to rozmiar – w przypadku zakupu np. rękawic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.