Loading...
Uroda

Jakie kosmetyki do demakijażu warto stosować?

Kobieta robi demakijaż twarzy

Demakijaż i oczyszczanie twarzy jest pierwszym krokiem w każdym rytuale pielęgnacyjnym. To od prawidłowego i regularnego przeprowadzania demakijażu zależy, w dużej mierze, kondycja skóry. Często wybieramy jednak kosmetyki przypadkowe i stosujemy je niezgodnie z przeznaczeniem. Warto zatem zainspirować się filozofią k-beauty, a więc oczyszczać skórę oraz jednocześnie ją pielęgnować.

Postaw na naturę!

Zanim zdecydujesz o formule i rodzaju kosmetyku, pamiętaj, aby wybierać produkty najlepszej jakości. Najkorzystniejsze dla skóry są kosmetyki naturalne, pełne olejów i ekstraktów roślinnych, które skutecznie ją oczyszczają i pielęgnują, a jednocześnie nie przesuszają i nie podrażniają. Przykładem takich produktów są kosmetyki do demakijażu BIELENDA, których specjalnie skomponowana formuła służy optymalnemu oczyszczeniu, a także pozostawieniu jej wstępnie nawilżonej i odżywionej. Wszystko to za sprawą olejów roślinnych i substancji pochodzenia botanicznego. Różne linie kosmetyków BIELENDA umożliwiają dopasowanie kosmetyków do indywidulanych potrzeb.

Demakijaż zgodny z k-beauty

Koreański rytuał piękna zaczyna się od dwustopniowego oczyszczania. W pierwszym kroku stosuje się kosmetyk usuwający makijaż. W kolejnym etapie wykorzystuje się preparat z użyciem wody – tak, aby jeszcze lepiej oczyścić skórę. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia są dokładnie usunięte, a cera przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Tak dokładne oczyszczenie skóry trudno jest osiągnąć tylko przy zastosowaniu jednego z powyższych etapów.

Jakie kosmetyki wybrać?

To, jakich kosmetyków do demakijażu i oczyszczania używamy, ma ogromny wpływ na skuteczność pielęgnacji. Jak zatem dobrze skomponować oczyszczanie? We wspomnianym już pierwszym kroku, warto postawić na jeden z dwóch kosmetyków: płyn micelarny lub olejek do mycia twarzy. Oba skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia, bez konieczności pocierania skóry. Micele w płynie micelarnym mają zdolność skutecznego przyciągania i wchłaniania zanieczyszczeń. Olejek dokładnie rozpuszcza pozostałości – również kosmetyków wodoodpornych. W drugim kroku należy sięgnąć po pianki, musy czy żele do mycia twarzy i zastosować je z wodą – tak, aby zmyć pozostałości.

Prawidłowa pielęgnacja oczyszczająca powinna więc wyglądać w taki sposób:

1. woda micelarna + pianka/mus/żel do mycia twarzy

lub

2. olejek oczyszczający + pianka/mus/żel do mycia twarzy.

Szukając kosmetyków do pielęgnacji, pamiętaj, aby dopasować je do swojego rodzaju cery. Woda micelarna może być dodatkowo wzbogacona substancjami nawilżającymi lub kojącymi – tak, aby już na etapie oczyszczania, łagodnie pielęgnować skórę. Podobnie jest z olejkiem.

Należy pamiętać, że demakijaż musi być wykonywany codziennie, aby skóra pozostawała w dobrej kondycji i wyglądała pięknie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.