Loading...
Zakupy

Jakie ozdoby wybrać na wieczór panieński?

Kilka kobieta szykuje sie na wieczór panieński

Ostatnia impreza w wolnym stanie to dla wielu kobiet bardzo ważne przeżycie. Beztroska zabawa w gronie przyjaciółek symbolicznie zamyka pewien rozdział w życiu i jest wstępem do całkiem nowej roli. Taki wieczór ma się tylko raz, dlatego warto zadbać o jak najlepszą oprawę. Pomysłowe dekoracje pomogą stworzyć odświętny klimat tej imprezy.

Jak przyozdobić stół na wieczór panieński?

Każda świadkowa i przyszła panna młoda ma swoją własną wizję na temat dekoracji uświetniających wspólną imprezę. Warto zdecydować się na jeden motyw przewodni. Od kilku lat popularne są style glamour oraz boho. Można też postawić na jeden kolor dominujący. Dzięki temu wszystkie ozdoby na wieczór panieński będą spójne i stworzą jedną całość. Podstawą dekoracji na stole jest odpowiedni obrus. Jednolity materiał pozwoli na bezproblemowy dobór innych ozdób. Imprezę w kobiecym gronie mogą uświetnić talerze i kubki o różnych kształtach i motywach. Można postawić na serduszka, gwiazdki, złoty lub różowy brokat albo cokolwiek, co szczególnie lubi przyszła panna młoda. Ciekawą zastawę warto uzupełnić kolorowymi słomkami, serwetkami i palemkami.

Które dekoracje sprawdzą się na wieczorze panieńskim?

Bardzo popularną ozdobą na wieczór panieński są girlandy. Ze względu na swój duży rozmiar i efektowny wygląd mogą stanowić główny element dekoracyjny imprezy. Piękny sznur można stworzyć z dowolnych materiałów. Z pewnością duże wrażenie na uczestniczkach zabawy zrobi ozdoba wykonana z kwiatów, papierowych rozet lub kryształków. Miejsce przyjęcia warto wzbogacić poprzez zawieszenie personalizowanego baneru. Przyszła panna młoda z pewnością doceni ten miły gest ze strony przyjaciółek. Jeżeli organizatorki szukają czegoś większego, to dobrym wyborem będzie ciekawa kompozycja z balonów. Ścianki wykonane z tych kolorowych ozdób wspaniale wyglądają na zdjęciach i idealnie oddają radosny klimat imprezy. Pomysłowe przyjaciółki mogą pójść jeszcze dalej i wprowadzić jadalne dekoracje. Alternatywą dla tradycyjnych bukietów mogą być wykwintne pralinki imitujące pęk kwiatów. Taka ozdoba z pewnością nie zwiędnie, a do tego ucieszy kubki smakowe wszystkich pań.

Detale, o których warto pamiętać

Warto postawić na dekoracje, które jednoznacznie kojarzą się z przyszłą panną młodą. Jeżeli najważniejsza uczestniczka wieczoru panieńskiego pasjonuje się zwierzętami, to można wprowadzić ten motyw do dekoracji. Oprawa przyjęcia powinna jasno wskazywać jego największą gwiazdę.

Wybór tematu przewodniego może nawiązywać na przykład do:

  • wykonywanej pracy,
  • hobby,
  • ulubionego koloru,
  • wymarzonej podróży,
  • motywu z filmu lub książki,
  • cechy charakterystycznej przyszłej panny młodej.

Organizatorki wieczoru panieńskiego nie powinny się specjalnie ograniczać w wyborze dekoracji. To wyjątkowe wydarzenie zasługuje na bogatą oprawę i jego główna bohaterka z pewnością doceni wysiłek włożony w dobór i tworzenie odpowiednich ozdób. Warto pamiętać, że elementy dekoracyjne mogą być obecne nie tylko na stole, krzesłach i ścianach. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie motywu przewodniego na ubraniach gości, w torcie oraz zaakcentowanie go podczas wspólnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.