Loading...
Zdrowie

Jakie są orientalne kursy masażu?

Kobieta na kursie masażu shiatsu i tajskiego

Wybrać kurs masażu shiatsu, czy może tajskiego? To dwa spośród popularnych rodzajów orientalnych masaży ciała. Orientalne masaże różnią się technikami oraz filozofią, na jakiej opierają się ich zasady. Związane są one także nieco z kulturą kraju pochodzenia masażu.

 

Zrób sobie kurs masażu rodem z Dalekiego Wschodu

Masaże tego rodzaju przede wszystkim rzadko wymagają dodatkowych akcesoriów do ich przeprowadzania, dlatego można wykonywać je niemal wszędzie. Potencjał ludzkich rąk: dłoni, przedramion i ramion to na tym obszarze najważniejszy zasób. Posiadając zatem np. ukończony kurs masażu shiatsu oraz własny, mobilny stół do masażu możesz zacząć praktykować nawet bez własnego gabinetu! 

Przede wszystkim po kursie możesz jednak po prostu zatrudnić się w placówce oferującej tego rodzaju masaże, aby nabrać dodatkowej praktyki. Naturalnie kursy masażu obejmują już pierwsze zajęcia praktyczne, obok teoretycznych. 

Masaże orientalne, co do zasady, pomagają przywracać stan równowagi w organizmie: zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Każdy typ takiego masażu, w zależności od kraju z jakiego się wywodzi, opiera się na nieco innym, aczkolwiek porównywalnie skutecznym systemie zasad. 

Masaż shiatsu jest masażem japońskim, natomiast nieco inaczej wygląda np. masaż tajski. 

Kurs masażu tajskiego 

Czy warto zatem wybrać jeden, konkretny kurs masażu orientalnego? To oczywiste, że np., kultura, filozofia i tradycja oraz wywodząca się z nich medycyna i naturalna terapia inaczej wygląda w Chinach, inaczej – w Japonii itd. Systemy te mogą mieć nieco punktów wspólnych, jednak dzielą je istotne różnice. 

Kiedy zdecydujesz się na naukę i praktykowanie jednego z nich, być może zechcesz poznać także inne. Na początek zdecydowanie warto dobrze zapoznać się z jednym rodzajem masażu, aby następnie sukcesywnie uczyć się kolejnych. Łącząc równolegle kurs masażu tajskiego z kursem innego rodzaju masażu orientalnego, łatwo można zacząć mylić poszczególne elementy. Jednak kiedy solidnie nauczysz się tego pierwszego i poczujesz pewnie na tym polu – to właśnie dobry moment, aby zacząć poznawać inny rodzaj masażu z dalekich krajów. 

Gdzie zdobyć kwalifikacje do praktykowania masaży orientalnych?

Naturalnie w stolicy oraz w innych dużych miastach Polski działają szkoły masaży orientalnych. Najlepiej postawić jednak na placówkę, która działa nie tylko w jednej lokalizacji. Jeżeli szkoła masażu posiada swoje oddziały na terenie kilku dużych miast, to możesz mieć gwarancję, że masz do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami w tej dziedzinie. 

Niewielkie ośrodki oferujące kursy, zlokalizowane nawet w mniejszych miejscowościach, najczęściej funkcjonują krótko. Te w dużych aglomeracjach, które rozwijają się prężnie, zapewniają dyplomy i certyfikaty rozpoznawalne i liczące się w tej branży. 

Po kursie masażu shiatsu albo np. tajskiego będziesz wiedzieć, jak pomóc m.in.: w łagodzeniu dolegliwości bólowych, pomóc masowanej osobie odprężyć się i zrelaksować. Masaże te posiadają jednak szereg innych funkcji pozwalających wpływać korzystnie praktycznie na każdy układ w ciele człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.