Loading...
Uroda

Jakie są rodzaje naszyjników łańcuszków?

Kobieta ma na szyji modny naszyjnik łańcuchowy

Naszyjniki łańcuszki to biżuteria, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientek i klientów. Co ważne, może być ona elementem wielu stylizacji, w tym zarówno tych bardziej eleganckich, jak i codziennych. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są liczne naszyjniki łańcuszki, które różnią się rodzaju kruszcu, odmiennym splotem oraz ceną.

Jakie łańcuszki dostępne są na rynku?

Jak wspomniano powyżej, w sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym tak zwany splot typu linka czy ankier.

Splot linka

W tym przypadku poszczególne ogniwa ułożone są dość gęsto. Łańcuszki tego rodzaju mogą być dość cienkie, jak i bardziej masywne. Mocno się błyszczą i mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

Splot ankier

Tego rodzaju tradycyjne produkty posiadają proste i nieco pociągłe oczka. Mogą być noszone przez panie i panów oraz nieco przypominają łańcuchy od kotwicy. Odmianą splotu ankier jest splot typu kostka. Oczka w łańcuszku są kwadratowe, a tego rodzaju produkty doskonale komponują się z ozdobnymi zawieszkami.

Splot corda

Tego rodzaju łańcuszek jest dość gruby i masywny. Jego kształt przypomina nieco sznur, a ogniwa mogą być pełne lub tak zwane dmuchane. Tego rodzaju produkty noszą głównie kobiety.

Splot lisi ogon

W tym wypadku splot jest dość gęsty i ma formę warkocza. Jest bardzo ozdobny i nie powinien być zestawiany z dodatkowymi zawieszkami.

Splot mona lisa

W efektownym splocie mona lisa małe oczka przeplecione są naprzemiennie z dużymi. Dodatkowo w większych oczkach umieszczone są ich mniejsze odpowiedniki.

Splot pancerka

Tego rodzaju splot polecany jest dla mężczyzn. Oczka są bowiem dość masywne i duże.

Splot singapur

Takie naszyjniki łańcuszki są skręcone, lekko się mienią oraz prezentują się delikatnie i subtelnie. Mogą być z powodzeniem noszone samodzielnie, jak i zestawiane z zawieszkami i wisiorkami.

Naszyjnik łańcuszkowy

Spot kulek

Nowoczesne łańcuszki o tego rodzaju splocie nawiązuje do produktów stosowanych w przypadku nieśmiertelników.

Splot królewski i inne typy łańcuszków

Łańcuszek bizantyjski jest okazały, masywny i dość gruby. Szykownym splotem jest ten w stylu garibaldi, w przypadku którego przeplatane są podwójne oczka. W sprzedaży dostępne są również inne naszyjniki łańcuszki, a tym o spocie typu kłos, bismarck, taśma, popcorn, rolo czy gucci. Jak wspomniano powyżej, naszyjniki łańcuszki mogą być wykonywane z różnego rodzaju surowców. Klienci i klientki mogą się decydować na zakup łańcuszków wykonanych ze srebra lub ze złota. W tym wypadku do wyboru jest tradycyjne żółte lub białe złoto oraz modne i efektowne złoto różowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór produktów, w przypadku których zestawiane jest ze sobą złoto w różnych odcieniach. Tego rodzaju produkty są bardzo efektowne i nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób. Delikatne jednokolorowe naszyjniki mogą być z kolei ozdabiane wisiorami lub zawieszkami z motywami zaczerpniętymi ze świata roślin lub zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.