Loading...
Zdrowie

Jakie ubezpieczenie przyda się biegaczowi?

Mężczyzna biega przy brzegu jeziora

Bieganie należy do najprostszych form aktywności, jednak osoba, która czynnie uprawia ten sport, powinna regularnie się badać oraz rozważyć ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu czy uszkodzenia ciała. Sprawdź, jaką polisę warto wykupić, szykując się do startu w maratonie za granicą.

Ubezpieczenie na życie dla biegacza

Nawet jeśli w danym towarzystwie ubezpieczeniowym nie istnieje produkt o nazwie „ubezpieczenie dla biegaczy”, osoba uprawiająca ten sport może sięgnąć po różne warianty polis, które zapewnią pomoc w wielu sytuacjach, np. w razie kontuzji, nagłego zachorowania czy uszkodzenia ciała. Mówiąc najprościej, będzie to ubezpieczenie na życie rozszerzone o wybrane umowy dodatkowe. Przydadzą się one, gdy:

  • doznasz kontuzji podczas treningu lub zawodów i będziesz wymagał pilnej konsultacji ortopedy oraz rehabilitacji;
  • w czasie treningu przewrócisz się i uszkodzisz swoje ciało – np. złamiesz rękę lub skręcisz kostkę;
  • jeśli mimo aktywnego trybu życia zachorujesz na cukrzycę lub zostanie u ciebie zdiagnozowana choroba serca, o której nie miałeś wcześniej pojęcia;
  • będziesz musiał iść do szpitala i przejść operację ortopedyczną z powodu kontuzji, której doznałeś. Od ubezpieczyciela otrzymasz pieniądze za każdy dzień pobytu na oddziale.

Pamiętaj, że dokładny wykaz chorób, w których przypadku otrzymasz wsparcie, znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Jeśli zależy ci na spersonalizowanej wersji polisy, skontaktuj się z doradcą, który pomoże wybrać optymalną wersję.

Jak kupić ubezpieczenie dla biegacza?

Ubezpieczenie na życie możesz wykupić w punktach stacjonarnych wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego lub online. Najpierw porozmawiaj z doradcą i opowiedz mu o swoich oczekiwaniach wobec polisy. Razem możecie ocenić ryzyko wystąpienia różnych chorób i niespodziewanych zdarzeń. Na bazie twoich wskazówek przygotowana zostanie umowa, którą będziesz musiał przeczytać i zaakceptować. Po podpisaniu dokumentu opłać składkę i korzystaj z polisy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. 

Biegacz w podróży – o czym pamiętać, kupując polisę turystyczną?

Jeśli startujesz w zagranicznych zawodach, pamiętaj o konieczności wykupienia polisy turystycznej. Jeżeli planujesz start w maratonie lub ultramaratonie (biegu na dystansie powyżej 42 km), uwzględnij to przed podpisaniem umowy, ponieważ biegi długodystansowe często zaliczane są do kategorii sportów ekstremalnych. Często można skorzystać również z ubezpieczenia, które oferuje organizator zawodów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w przypadku nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej na trasie biegu otrzymasz nie tylko pierwszą pomoc medyczną, lecz także wsparcie w rehabilitacji. 

Ubezpieczenie turystyczne to niewielki, jednorazowy wydatek, którego wysokość zależy od wybranej sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony, który powinien zapewniać ci wsparcie w jak największej liczbie sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.