Loading...
Sport

Jakie wybrać hantle do siłowni?

Hantle do ćwiczeń.

Siłownie w domach są dziś coraz częściej spotykane. Ludzie przykładają obecnie większą wagę do swojego wyglądu, dlatego też zaczynają prowadzić zdrowy tryb życia. Odpowiednio wyposażona siłownia powinna zawierać dobrej jakości hantle. Czym zatem kierować się podczas zakupu tych produktów? Jak wybrać dobre hantle do siłowni?

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami?

Na początku pojawić się może pytanie odnośnie tego, czy inwestycja w hantle ma jakikolwiek sens. Czy ćwiczenia bez tego sprzętu nie przynoszą żadnych rezultatów? Nic z tych rzeczy. Wiele osób potrafi obejść się bez hantli, jednak specjaliści potwierdzają, że ćwiczenia z obciążeniami są zdecydowanie skuteczniejsze. Ogromnym plusem ćwiczenia z hantlami jest fakt, że są one niezwykle bezpieczne. W tym przypadku osoba ćwicząca nie musi obawiać się przygniecenia przez ciężką sztangę. Podczas wykonywania ćwiczeń z użyciem hantli nie ma także konieczności asekuracji. Jeśli ciężar jest zbyt duży, jedyne co trzeba zrobić, to odstawić hantle na bok, a nie prosić osobę postronną o pomoc. W sklepach sportowych można znaleźć kilka rodzajów hantli. Są to między innymi:

  • hantle regulowane
  • hantle bitumiczne
  • hantle neoprenowe
  • hantle gumowe
  • hantle winylowe.

Dobre hantle w niskiej cenie

Okazuje się, że świetna jakość może iść w parze z niską ceną. Wybierając hantle trzeba zwracać przede wszystkim uwagę na to, z czego zostały wykonane. Współcześnie bardzo popularne są hantle bitumiczne, które wypełnione są bardzo często kruszywem lub lepiszczem. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim niska cena. Warto jednak wspomnieć o tym, że hantle bitumiczne są odrobinę mniej wytrzymałe od żeliwnych. Żeliwne hantle są przede wszystkim dużo mniejsze i nie pękają tak szybko jak bitumiczne, dlatego też służą przez dłuższy okres czasu. Jeśli zatem pojawia się decyzja odnośnie zakupu hantli, to lepszym rozwiązaniem będzie wybór droższych, żeliwnych produktów, z którymi ćwiczenie staje się czystą przyjemnością.

Hantle stałe czy regulowane

Oprócz materiału, z jakiego hantle są wykonane, istotny jest również fakt dotyczący regulacji. Hantle jednoczęściowe, które bywają nazywane także stałymi, są tańsze i mogą ważyć od 0,5 kg do 10 kg. Taki rodzaj hantli jest jednak przeznaczony głównie dla kobiet, które nie przepadają za siłowymi treningami. Dobrze się też sprawdzą jako hantle do siłowniW domowych siłowniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się hantle regulowane. Posiadają one tak zwane krążki, które umożliwiają dostosowanie obciążeń indywidualnie do ćwiczącego. Jest to także dość ekonomiczne rozwiązanie, gdyż czasami po wielu latach ćwiczeń okazuje się, że hantle stały się zbyt lekkie. W takim przypadku można dokupić kilka krążków, a nie wymieniać cały zestaw hantli. Przełożenie krążków zajmuje tylko chwilkę, zatem ćwiczenie z takimi hantlami nie jest żadnym problemem.

Hantle do ćwiczeń powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. Nie jest to wyjątkowo drogi sprzęt, jednak trzeba zwracać uwagę na kilka aspektów podczas zakupu. Warto pamiętać o tym, aby ciężar hantli dostosowywać indywidualnie do potrzeb ćwiczącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.