Loading...
Uroda

Jakie zalety ma konchoplastyka?

Kobieta po zrobionej konchoplastyce

Artykuł partnera.

Konchoplastyka nosa, polegająca na zmniejszeniu małżowin nośnych jest stosunkowo niewielkim zabiegiem, który nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Podstawową zaletą tej metody jest fakt, że pomaga poprawić oddychanie i zmysł powonienia, a po jej wykonaniu Pacjenci odczuwają ustąpienie nawracających infekcji. Dzięki temu zabiegowi można w 20 minut poprawić drożność nosa. Jest to możliwe w wyniku usunięcia przerostu małżowin nosowych. Właśnie dlatego plastyka małżowin nosowych z roku na rok zyskuje na popularności.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Konchoplastyka jest przeprowadzana przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego lub miejscowego. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu w trakcie leczenia. Korekta małżowin nosowych zyskała dużą popularność w obecnych czasach, ponieważ przerośnięte małżowiny przeszkadzają w oddychaniu. W wyniku tego schorzenia może też rozwijać się przewlekły nieżyt nosa i infekcje górnych dróg oddechowych. Podczas leczenia wszystko przebiega bezpiecznie i komfortowo dla Pacjenta.

Czym się charakteryzuje zabieg konchoplastyki?

Konchoplastyka jest zabiegiem, w którego trakcie redukuje się przerośnięte małżowiny nosowe. Celem leczenia jest więc poprawienie drożności nosa, której zaburzenia powodują np. nieżyt nosa, zaburzenia węchu czy bóle głowy. Terapia ta polecana jest Pacjentom, u których nastąpił przerost tych małżowin. Zwykle wynika z zapalenia, a objawy towarzyszące temu stanowi, to uczucie wiecznie zatkanego nosa, trudności w oddychaniu, zapalenie gardła czy krtani.

Trzeba pamiętać, że przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie badania krwi, w którym określona zostaje grupa krwi z oznaczeniem ciał odpornościowych. Dodatkowo na ok. 5 godzin przed leczeniem trzeba zrezygnować ze spożywania pokarmów i płynów. Sam zabieg wykonywany jest zwykle w technologii radiofalowej lub laserowej – rzadko korzysta się dziś z chirurgicznej konchoplastyki. Technika radiofalowa polega na emitowaniu fali o częstotliwości 4 Mhz i wysokiej temperatury (90-100 stopni Celsjusza). W efekcie dochodzi do wywołania stanu zapalnego o charakterze jałowym, co prowadzi do tworzenia się włóknisto-bliznowatych struktur zwężających i usztywniających tkankę małżowin nosowych.

Jakie są zalecenia po zabiegu konchoplastyki?

Pacjent musi pamiętać, że na powodzenie leczenia wpływa głównie zachowanie po zabiegu. Dlatego należy stosować się do wszystkich zaleceń, wśród których najważniejsze dotyczą unikania długotrwałego pochylania głowy przez 14 dni oraz kontroli laryngologicznych po tygodniu. Powtórne przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych jest z kolei możliwe po 14 dniach od zabiegu.

Należy też mieć na uwadze, że przez kilka dni od zakończenia leczenia może występować obrzęk małżowin nosowych, co powoduje czasowe pogorszenie drożności w nosie. Dolegliwości te mijają jednak same po kilku dniach i nie są powodem do niepokoju. Finalny efekt uzyskuje się po 5 tygodniach, a zwykle wystarczy jednorazowy zabieg.

W Klinice OT.CO poza konchoplastyką wykonujemy też profesjonalny przeszczep włosów, abyś mógł cieszyć się upragnionym, młodym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.