Loading...
Leczenie

Jakie zioła stosuje się przy naturalnym leczeniu boreliozy?

Stosowanie ziół przy naturalnym leczeniu boleriozy

Artykuł partnera.

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i zwiększoną obecnością kleszczy, jak co roku wraca temat związany z zachorowaniami na boreliozę. Pomimo tego, że jest to groźna choroba, to istnieje wiele skutecznych sposobów na jej leczenie, również przy pomocy ziołolecznictwa. Zapoznaj się z naszym artykułem i przekonaj się samemu, jakie zioła na boreliozę warto stosować!

Jakie są objawy boreliozy?

Do pierwszych oznak tej groźnej choroby należy pojawienie się rumienia w miejscu, w którym zostało się ugryzionym przez insekta, albo rumienia wędrującego w różnych częściach ciała. W późniejszym okresie następuje zapalenie stawów, które skutkuje widocznym zaczerwienieniem i bolesnym obrzękiem.

Borelioza może wpłynąć także na niewydolność mięśnia sercowego i zaburzenie jego prawidłowej pracy, a także powoduje zakażenie układu nerwowego. W konsekwencji doprowadza ono do zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego lub opon mózgowo-rdzeniowych.

Na szczęście naturalne leczenie boreliozy w ogromnym stopniu jest w stanie wyeliminować te zagrożenia dla zdrowia.

Naturalne metody leczenia boreliozy

Do najpopularniejszych środków zwalczających tę chorobę, należą zioła zebrane pod nazwą protokołu Buhnera. Nie tylko w skuteczny sposób wspomagają leczenie, ale także zmniejszają lub całkowicie eliminują dodatkowe objawy, takie jak obrzęk i stany zapalne stawów, chroniczne zmęczenie, a także zaburzenia pamięci, trudności z koncentracją oraz bóle i zawroty głowy. 

Zioła na boreliozę wchodzące w skład protokołu Buhnera to między innymi rdest japoński, który zawiera resweratrol. To roślina bogata w fito składniki wzmacniające układ immunologiczny. Jej zażywanie wpływa bezpośrednio na ograniczenie kolonii krętka boreliozy, który odpowiada za zakażenia układu nerwowego.

Kolejnym ziołem wspomagającym naturalne leczenie boreliozy jest tak zwany koci pazur. Roślina ta zwiększa produkcję leukocytów CD57, które biorą udział w walce z boreliozą i hamują jej postęp. 

W protokole Buhnera używane jest także zioło andrographis paniculata, które ma właściwości przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Dodatkowo charakteryzuje się najskuteczniejszym działaniem przeciwko krętkom boreliozy.

Inne skuteczne zioła na boreliozę

Naturalne leczenie boreliozy nie jest ograniczone wyłącznie do protokołu Buhnera. W przypadku zmagania się z tą chorobą warto stosować także zioła takie jak czystek, żeń-szeń syberyjski, szczeć pospolitą, kolcorośl czy traganka błoniastego. Wszystkie mają bardzo pozytywne działanie, które znacząco wspomaga proces neutralizowania boreliozy.

Wymienione wyżej zioła na boreliozę znajdziesz w dobrych sklepach ziołoleczniczych. Można nabyć je w różnych formach, między innymi jako kapsułki lub nalewki, dlatego bez problemu dopasujesz je do swoich upodobań.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić inne naturalne metody leczenia boreliozy, koniecznie odwiedź sklep zielarski lymeherbs.pl. Znajdziesz tam produkty wysokiej jakości, które na pewno Cię nie zawiodą. Wszystkie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.