Loading...
Uroda

Jakimi kosmetykami można zlikwidować blizny po trądziku?

Zakrywająca się kobieta


Trądzik jest przewlekłą chorobą skóry. Za jego najczęstszą przyczynę uważa się zaburzenia hormonalne, choć nie jest to jedyny powód powstawania wykwitów. Zmian skórnych można się pozbyć farmakologicznie lub przy pomocy zabiegów kosmetycznych. Ważnym elementem leczenia jest również odpowiednia pielęgnacja.

Czym jest trądzik i jak się objawia?

Trądzik to jedna z najczęściej diagnozowanych dermatologicznych chorób skóry. Etiologia jego powstawania jest złożona, ale za najczęstszą przyczynę uważa się zaburzenia hormonalne o różnym podłożu. Do powstawania krostek i zaskórników predysponują również złe nawyki żywieniowe, brak prowadzenia zdrowego stylu życia i nieprawidłowa pielęgnacja skóry, która wzmaga nadmierną produkcję łoju.

Charakterystycznym objawem trądziku są nieestetycznie wyglądające wykwity, które mogą mieć charakter zapalny. Ich usunięcie jest procesem długotrwałym i niekiedy wiąże się z koniecznością podjęcia leczenia farmakologicznego lub wykonania kosztownych zabiegów kosmetycznych. Niektórym osobom bardzo często pozostają blizny po trądziku.

Jak wyglądają blizny po trądziku?

Blizny po trądziku to tkanka włóknista, która nagromadziła się w jednym miejscu z powodu uszkodzenia warstw skóry. Może mieć ona postać guzków lub wgłębień. Takie zmiany nazywa się przerostowymi lub zanikowymi. Powstają one na skutek nieprawidłowo dobranego leczenia farmakologicznego lub złej pielęgnacji cery. W efekcie na ciele osoby z trądzikiem można zauważyć nieestetyczne przebarwienia.

Likwidacja blizn potrądzikowych jest trudna. W wielu przypadkach konieczna jest laseroterapia lub zabiegi medycyny estetycznej np. głęboka dermabrazja lub regularne oczyszczanie twarzy. Ich koszt jest dość wysoki, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na tego rodzaju wydatek. Rozwiązaniem problemu mogą być kosmetyki apteczne, które w składzie zawierają substancje wyrównujące koloryt skóry i niwelujące podrażnienia.

Jakimi kosmetykami można zlikwidować blizny po trądziku?

Blizny po trądziku nie zawsze da się usunąć lub złagodzić za pomocą kosmetyków, ale dzięki tym produktom można zapobiec ich powstawaniu. Ważne jednak, aby były one przystosowane do potrzeb cery trądzikowej. W składzie takich kosmetyków są substancje oczyszczające i łagodzące podrażnienia. Część składników przeciwdziała nadmiernemu wydzielaniu łoju i matuje skórę w miejscach, gdzie świeci się ona najbardziej. Co ważne, dermokosmetyczny krem matująco-nawilżający bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Przed nałożeniem kremu warto użyć pianki oczyszczającej twarz ze wszelkich nieczystości. Zawiera ona alantoinę, która doskonale koi podrażnienia.

Zaletą dermokosmetyków jest brak sztucznych barwników i konserwantów, co daje pewność, że produkt nie będzie alergizował. Ich formuła została opracowana przez dermatologów, dlatego są w pełni bezpieczne dla skóry i działają leczniczo. Z tego też powodu można je kupić wyłącznie w aptekach i wyspecjalizowanych drogeriach. Mogą być stosowane nawet w czasie kuracji farmakologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.