Loading...
Bez kategoriiKręgosłupSportUroda

Jędrne, podniesione piersi? Te ćwiczenia na biust to umożliwią!

Ćwiczenia na jędrny biust

Każda z  pań pragnie mieć piękny, atrakcyjny biust. Czy jest w ogóle możliwe uzyskanie jędrnych i podniesionych piersi bez użycia skalpela lub inwazyjnych zabiegów? Okazuje się, że tak i można osiągnąć taki efekt wykonując systematycznie ćwiczenia na biust. Wystarczy poświęcić na nie trochę czasu oraz wykonywać je sumiennie. To sprawi, że skóra na biuście stanie się bardziej napięta, a mięśnie klatki piersiowej podciągną go w górę. Upływający czas oraz grawitacja są największymi wrogami biustu, ponieważ powodują, że staje się on obwisły. Jakie ćwiczenia na podniesienie biustu warto więc wykonywać, aby zmienić ten stan? Dowiedz się!

Ściskanie dłoni w pozycji stojącej

To proste ćwiczenie, które zwiększa wytrzymałość mięśni klatki piersiowej, dzięki czemu możliwe jest podniesienie i ujędrnienie biustu. W celu wykonania tego ćwiczenia, należy stanąć w lekkim rozkroku i spleść palce dłoni na wysokości mostka. Kolejnym etapem jest dociskanie do siebie dłoni z całej siły, przy jednoczesnym napinaniu klatki piersiowej. Po ściśnięciu należy utrzymać pozycję przez 3 sekundy, po czym rozluźnić mięśnie i powtórzyć cały cykl 10 razy w 3 seriach. Ćwiczenie można wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu.

Rozpiętki z hantlami na podniesienie i ujędrnienie biustu

Ćwiczenia z hantlami na ujędrnienie biustu znakomicie wpływają na podniesienie i ujędrnienie piersi. Wykonując ćwiczenia na biustu z hantlami potrzebne będą 2 hantle o wadze 1 kg. W celu jego wykonania należy położyć się na plecach (najlepiej na podłodze), z nogami lekko zgiętymi, aby utrzymać stabilną pozycję. W przypadku braku hantli, można je zastąpić 1 litrowymi butelkami z wodą. Następnie trzeba unieść obie hantle na prostych rękach do momentu, aż maksymalnie się zbliżą do siebie nad mostkiem. Kolejnym etapem jest ich opuszczanie do podłogi do tzw. pozycji krzyża. Przy opuszczaniu należy wdychać powietrza, a przy podnoszeniu w górę – wydychać. Ruchy w górę należy wykonywać szybciej niż przy opuszczaniu, a w trakcie ćwiczenia mięśnie klatki powinny być maksymalnie napięte. Taki trening należy wykonywać 3 razy w tygodniu, 3 serie po 10 powtórzeń.

Damskie pompki na podniesienie i ujędrnienie biustu

Damskie pompki to kolejne ćwiczenie, które doskonale działa na podniesienie i ujędrnienie biustu. Poza tym, doskonale stabilizują one postawę ciała, dzięki czemu piersi stają się bardziej uwydatnione. W jaki sposób prawidłowo je wykonywać?

Aby wykonać te ćwiczenia ujędrniające piersi, należy uklęknąć, podpierając się rękoma o podłogę – rozstaw na szerokość barków. Kolana powinny znajdować się na podłodze, a łydki zostać delikatnie uniesione, tworząc kształt litery V. Dla uzyskania większej stabilizacji, nogi należy skrzyżować w kostkach. Następnie trzeba uginać ręce, zbliżając klatkę do podłogi. Podczas ćwiczenia warto utrzymywać plecy w prostej linii, aby nie nadwyrężać kręgosłupa. Po opuszczeniu, tułów powinien znajdować się nad podłogą, aby utrzymać napięcie mięśni. Następnie należy wrócić do pozycji wyjściowej. Takie ćwiczenie warto wykonywać 3 razy w tygodniu, 10 powtórzeń po 3 serie oraz łączyć je z pozostałymi. Po pierwszym treningu mogą pojawić się zakwasy, dlatego można ponownie je wykonywać po kilku dniach.

Kobieta po ćwiczeniach na biust
Źródło: Pixabay.com

Napinanie mięśni

Te ćwiczenia na biust można wykonywać praktycznie wszędzie, zarówno na stojąco, jak i w pozycji siedzącej. Wystarczy napinać mięśnie klatki i utrzymywać je w takim stanie przez  – 4 sekund. Po tym czasie należy zrobić 2 sekundy rozluźnienia i znów napiąć. Trening można sobie podzielić w ciągu dnia po 1 serii i wykonywać w wolnym czasie – 4 razy w tygodniu, 3 serie po 20 powtórzeń. Warto zwrócić uwagę na wyprostowaną pozycję ciała podczas napinania mięśni, aby nie przeciążać mięśni pleców i przykręgosłupowych.

Relaksacyjne ćwiczenia biustu – Masaż!

Masaż biustu może nie jest typowym ćwiczeniem, ale warto go wykonywać codziennie, aby przeciwdziałać sile grawitacji, która powoduje jego opadanie. W tym celu należy delikatnie masować piersi pociągłymi ruchami, zaczynając od dołu i przeciągając dłonie do góry. Taki masaż można wykonywać po zakończonych ćwiczeniach oraz wzmocnić jego efekt odżywką do ciała, która poprawia napięcie skóry biustu.

Ćwiczenia na biust wykonywane systematycznie pozwalają:

  • ujędrnić i podnieść biust,
  • wzmocni się napięcie tkanki skórnej,
  • wzmocnić mięśnie klatki piersiowej.

To nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd biustu, lecz także poprawi nasze samopoczucie, ponieważ wysiłek fizyczny zwiększa wydzielanie serotoniny. Nie zwlekaj – te ćwiczenia na jędrny biust są bardzo proste i przyjemne, a przy tym dają świetny rezultat.

Artykuł napisał:
Adrian – trener personalny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.