Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Jonizacja powietrza – dlaczego warto?

widok na morze z lotu ptaka

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń służących do jonizacji. Poza jonizatorami wody występują również analogiczne urządzenia wykorzystywane do zmiany właściwości powietrza. Jednak czym tak właściwie jest jonizacja powietrza? Dlaczego ostatnimi czasy jest tak popularna i czy rzeczywiście warto kupić sprzęt, umożliwiający przeprowadzenie tego procesu? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak pomaga nam jonizacja powietrza?

Nie da się zaprzeczyć, że stan powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a nawet wygląd, ponieważ częste przebywanie w mocno zanieczyszczonych obszarach może negatywnie wpływać na stan cery i włosów. Jak się okazuje, jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za zanieczyszczenie powietrza jest obecność w nim jonów dodatnich. Przyciągają one kurz, roztocza, pył i wiele innych zanieczyszczeń. Co więcej, jony dodatnie mogą nawet łączy się z drobnoustrojami chorobotwórczymi, takimi jak wirusy czy bakterie, jak również z cząsteczkami grzybów. Do wzrostu ilości jonów dodatnich, nazywanych potocznie elektrosmogiem, przyczynia się obecność w danym pomieszczeniu wielu urządzeń elektrycznych.

Podstawowym zadaniem jonizatorów powietrza jest wytwarzanie jonów ujemnych, mających za zadanie neutralizować jony dodatnie, znajdujące się w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Kiedy jony ujemne, spotkają się z “brudnymi” jonami dodatnimi, ich ładunki wzajemnie się neutralizują, co sprawia, że kurz oraz mikroorganizmy unoszące się w powietrzu, opadają na podłogę. Jonizacja powietrza, poprzez neutralizację jonów dodatnich, ma sprawiać, że jakość wdychanego przez nas powietrza ulega poprawie.

Nawilżacze powietrza z funkcją jonizacji

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, mających na celu poprawę jakości powietrza, którym oddychamy przebywając w pomieszczeniach. Jednym z modeli, na które warto zwrócić uwagę, jest jonizator i jednocześnie oczyszczacz powietrza, Triada 2020 (ZA1/H). Urządzenie mechanicznie rozbija wodę (dzięki czemu nie musi korzystać z ultradźwięków), tworząc aerozol średniokroplisty, który nawilża górne drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie oraz niwelując trudności z oddychaniem, występujące np u osób starszych i alergików, mających przesuszoną śluzówkę nosa. Dodatkowo, urządzenie oczyszcza powietrze, używając dwóch filtrów – mechanicznego i wodnego. Dzięki wcześniej wspomnianemu mechanizmowi rozbijania wody, Triada jonizuje powietrze. Warto zwrócić uwagę, że Triada podczas pracy emituje na tyle małe cząsteczki, że woda nie osiada na meblach. Niewątpliwie jest to wysokiej jakości sprzęt, który jednocześnie nawilża i filtruje powietrze, wzbogacając je o jony ujemne. Niemniej jednak wybór nawilżaczy, jonizatorów i innych filtrów powietrza jest dziś bardzo duży, dlatego przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu warto nieco lepiej rozeznać się w ofertach. Ciekawe propozycje posiada w swoim asortymencie m.in. mediasklep24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.