Loading...
Jedzenie

Kiedy przydadzą się konsultacje dietetyczne?

Konsultacje dietetyczne.

Dobre konsultacje dietetyczne są wręcz niezbędne przy stworzeniu odpowiedniej, zbilansowanej diety. Czym jest konsultacja dietetyczna i jak się do niej przygotować? Czy w ogóle jest ona potrzebna do życia?

Konsultacje dietetyczne mają to do siebie, że potrafią dużo powiedzieć o tym, kto z nich korzysta. Taka zaś wiedza przydaje się do poznania szczegółowego składu naszego  ciała – tłuszczu, tkanki mięśniowej czy zawartości wody w organizmie. Oczywiście dietetyk podczas konsultacji musi zadbać o zbudowanie atmosfery zaufania i brak jakichkolwiek negatywnych osądów w kierunku do badanego. Tym właśnie wyróżnia się prawdziwy profesjonalista.

Dokładna konsultacja dietetyczna oprócz pokazania właściwego kierunku w żywieniu, może pomóc w sformułowaniu szczegółowych celów jeśli chodzi o wagę. Na konsultacje do dietetyków często bowiem zgłaszają się osoby borykające się z problemem nadwagi, które potrzebują, aby ktoś wskazał im, jak powinien przebiegać prawidłowy proces zrzucania zbędnych kilogramów.

Na czym polega konsultacja dietetyczna?

Na początek trzeba umówić się na wizytę do najbliższego gabinetu dietetycznego w mieście i stawić się na określoną godzinę. Najlepiej przyjść na czczo i z gotowymi podstawowymi wynikami badań krwi. Następnie przeprowadzany jest wywiad żywieniowy. W nim specjalista stara się określić, na czym polegała dotychczasowa dieta klienta.

Aby nieco ułatwić zadanie dietetykowi, najlepiej mieć spisane posiłki, które się spożywało przez kilka ostatnich dni z ich ilością oraz porach, w jakich były spożywane. Następnie zostanie wykonany pomiar wagi, wzrostu oraz składu ciała. Dobry dietetyk zwykle podaje rozpiskę- ile procentowo w naszej wadze stanowią mięśnie, kości, woda czy tkanka tłuszczowa. Na podstawie wszystkich danych dietetyk przystępuje do układania planu żywieniowego. Jest on oczywiście konsultowany z klientem, gdyż żadna ze stron nie chce, aby na listę produktów trafiły rzeczy, za którymi nie przepada klient. Efektem dobrej konsultacji dietetycznej jest stworzenie takiej listy, która jest chętnie spożywana i przestrzegana. Kiedy klientowi nie smakuje jakiś posiłek, dietetyk może znaleźć jego zamiennik o takich samych właściwościach odżywczych.

Konsultacje dietetyczne online

W czasie pandemii coraz więcej usług zaczyna być świadczonych zdalnie. To samo dotyczy konsultacji dietetycznych. Te udzielane przez Internet, nieco różnią się od tych prowadzonych w gabinecie.

Często wirtualna wizyta jest poprzedzona rejestracją w serwisie internetowym. Konsultacje dietetyczne online mogą sprawiać pewne niedogodności, ale ich atutem jest za to większa elastyczność godzin i przyjęć, gdyż część dietetyków prowadzi biuro w domowym zaciszu i może świadczyć porady nawet do w późnych godzinach wieczornych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.