Loading...
Uroda

Kiedy warto wybrać wegański szampon?

Korzystanie z wegańskiego szamponu do włosów

Na fali popularności produktów naturalnych, pojawiło się wiele kosmetyków wegańskich, w tym również szamponów. Czy jednak są to produkty przeznaczone wyłącznie dla osób żyjących zgodnie z filozofią weganizmu? Okazuje się, że nie! Szampony wegańskie świetnie sprawdzają się w pielęgnacji włosów bez względu na styl życia. O co w nich chodzi i czy warto kupować wegańskie kosmetyki do włosów?

Czy wegański zawsze znaczy naturalny?

Warto od razu rozstrzygnąć kwestię dotyczącą utożsamiania kosmetyków naturalnych z wegańskimi. Nie zawsze idą one w parze. Kosmetyki naturalne to produkty, które zawierają składniki pochodzenia roślinnego, w tym także zwierzęcego, jak pyłki, mleko, jogurt, wosk pszczeli itp. Produkty wegańskie nie mogą w swoim składzie mieć takich komponentów. Mogą być jednak w pełni naturalne, jeśli zawierają wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego. Okazuje się jednak, że szampony wegańskie nie zawsze są naturalne. Mogą być w nich zastosowane składniki syntetyczne. Warto więc zwracać uwagę na skład szamponu, jeśli poszukujemy kosmetyków wegańskich, a jednocześnie naturalnych.

Czy warto sięgać po szampony wegańskie?

Jedyną różnicą pomiędzy tradycyjnymi szamponami, a tymi o wegańskim składzie, jest brak komponentów pochodzących od zwierząt. Bogactwo składników naturalnych jest tak duże, że wcale nie muszą one znajdować się w szamponach. Wegańskie produkty tego typu działają na włosy tak samo skutecznie, jak te, które nie są wegańskie. Mają składniki oczyszczające, ale jednocześnie pielęgnujące włosy – takie jak oleje czy ekstrakty roślinne. Ważniejsza od tego, czy są wegańskie, jest ich receptura. Dobry szampon powinien nie tylko oczyszczać, ale już na tym etapie pielęgnacji chronić włosy i wspierać ich kondycję – delikatnie nawilżając i zapobiegając utracie nawodnienia, dzięki obecności humektantów oraz emolientów.

Jaki produkt wybrać do swoich włosów?

Wybierając szampony wegańskie, należy stosować produkty przeznaczone do rodzaju swoich włosów. Dokładnie tak samo, jak w przypadku innych szamponów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy są one przeznaczone do włosów przetłuszczających się lub farbowanych, ale dokładnie przyjrzeć się swoim włosom – określając ich porowatość, a także oceniając, jakich składników najbardziej potrzebują. Wszystko to zgodnie z metodą balansowania PEH, określającą ilość protein, emolientów oraz humektantów dostarczanych w kosmetykach do pielęgnacji.

Okazuje się więc, że nawet jeśli nie jesteś weganką, warto sięgać po szampony wegańskie, które mają dobry skład, dzięki któremu dobroczynnie wpływają na poprawę kondycji i wyglądu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.