Loading...
Choroby

Kiedy warto wypożyczyć wózek elektryczny, a kiedy lepiej kupić nowy?

Wózek inwalidzki

Wózek elektryczny może być potrzebny nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również osobom starszym czy osobom po urazach, które czasowo muszą poruszać się na wózku. W takich sytuacjach wózek inwalidzki to niezastąpiony sprzęt rehabilitacyjny, który można z łatwością kupić albo wypożyczyć.

Kiedy lepiej kupić wózek, a kiedy lepiej go wypożyczyć? Która opcja będzie bardziej opłacalna? Gdy kupujemy nowy sprzęt rehabilitacyjny, odwiedzając sklep medyczny, to dostajemy na niego gwarancję, a jak jest w wypożyczalni sprzętu?

Od czego zależy zakup lub wypożyczenie wózka inwalidzkiego?

Trzeba przyznać, że wózki elektryczne to spory wydatek dla osób chorych, jednak czasami jest to niezbędny sprzęt medyczny, bez którego osoby niepełnosprawne nie mogą normalnie funkcjonować. Przede wszystkim zakup lub wypożyczenie takiego wózka zależy od tego, czy jest to niepełnosprawność, która jest na stałe, a czy może na określony czas, ale też od czasu potrzebnego na terapię, jak również możliwości finansowych chorego.

Wózek inwalidzki – nowy sprzęt na własność

Jeśli elektryczny wózek inwalidzki potrzebny będzie nam na kilka lat, to lepiej kupić nowy, ponieważ w takim przypadku nie opłaca się wypożyczanie – jest to duży koszt i wyjdzie drożej niż kupienie nowego sprzętu. W wypożyczalni płaci się za wypożyczenie danego wózka raz na miesiąc, ale też za pierwszym razem konieczne jest opłacenie kaucji, która również nie jest mała.

Poza tym są też osoby, które nie wyobrażają sobie korzystać ze sprzętu, który był w użytkowaniu innych osób. Czasami konieczne jest również indywidualne dopasowanie takiego wózka i wtedy niestety nie da się go wypożyczyć. Nowy wózek elektryczny można kupić, np. w sklepie ortopedycznym albo medycznym. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wózków elektrycznych – niektóre z nich przypominają skutery elektryczne. Taki sprzęt rehabilitacyjny to najlepsze rozwiązanie dla osoby niepełnosprawnej.

Używany wózek inwalidzki – czy warto wypożyczyć taki sprzęt rehabilitacyjny?

Jeśli potrzebny jest nam wózek na kilka miesięcy albo na jakiś jeszcze krótszy okres, to oczywiście lepiej jest go wypożyczyć, ponieważ wtedy będzie się to wiązało z o wiele mniejszym kosztem niż jego zakup. Wózki elektryczne można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu medycznego albo w komisie. Ponadto możliwe jest również kupienie używanego wózka, jednak nigdy nie wiadomo, jak długo posłuży używany sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.