Loading...
Hobby

Kieliszki do wódki – jakie wybrać

Artykuł sponsorowany.

Polska wódka to produkt znany i ceniony na całym świecie. W naszym kraju alkohol ten stanowi ważny element kulturowy. Spożywamy go przy różnych rodzinnych okazjach, przyjęciach, formowych eventach bądź na weselach. Tak dobry alkohol powinien być podawany w odpowiedniej oprawie czyli w eleganckich kieliszkach do wódki. Czym się one charakteryzują?

Wódka – polski alkohol z historią

Wódka to wysokoprocentowy alkohol wytwarzany poprzez zmieszanie alkoholu rektyfikowanego z wodą. Do produkcji wódki używa się produktów rolniczych, między innymi ziemniaków lub tradycyjnych zbóż. Na terenie Polski wódka obecna była już w zamierzchłych czasach jako element obrzędów, tradycyjnych świąt. Często wspominana jest w najróżniejszych utworach literackich. Najstarsze  wzmianki o alkoholu zwanym wódką pochodzą z XV wieku. Już w 1405 roku w sądowych zapiskach z Sandomierza pojawiła się ta nazwa. Wódka była wtedy traktowana jak lekarstwo. Według historycznych zapisków na terenie Polski wytwarzano około 70 gatunków wódki z różnych ziół. Stanowiły one lekarstwo polecane na najróżniejsze dolegliwości, a kupić je można było w odpowiednikach dzisiejszych aptek. Wierzono wtedy, ze ta mieszanka spirytusowa wydłuża życie. Obecnie wódka to tradycyjny napój. Polska stała się liderem  wśród producentów tego alkoholu w Unii Europejskiej. W związku z tym, że wódka jest obecna na polskich stołach już od wieków, warto zadbać o odpowiedni sposób podawania jej. W tym celu należy zakupić kieliszki do wódki.

Jakie powinny być kieliszki do wódki?

Kieliszki do wódki są najczęściej wykonane z wysokiej jakości szkła bądź kryształu. Najpopularniejsze są kieliszki do wódki na nóżce pięknie zdobione. to własnie grawerowane i zdobione elementy sprawiają, że kieliszki pięknie prezentują się na każdym stole. Kieliszki do wódki zdobione mogą mieć różne wzory, a nawet kolory. Szeroki wybór kieliszków sprawia, że każda pani domu znajdzie zestaw idealny. Kieliszki do wódki zdobione bądź gładkie to nie są duże naczynia. Standardowe modele mają pojemność od 25 do 60 ml. Używając kieliszków na nóżce, trzeba pamiętać, aby trzymać kieliszek właśnie za ową nóżkę, inaczej alkohol szybko się nagrzeje. Kieliszki bez nóżki mają z reguły grubsze dno. Kieliszki do wódki to bardzo dobry prezent zwłaszcza dla koneserów wysokoprocentowych trunków. Obecnie w sklepach znajdziemy zestawy bądź pojedyncze produkty pamiątkowe z różnych polskich miast. Jednak kryształowe kieliszki do wódki pięknie prezentują się jako element zastawy na stołach podczas różnych okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.