Loading...
Hobby

Klatka dla szczura – o tych rzeczach musisz pamiętać

Chomik w klatce

Klatka dla szczura jest najważniejszym elementem wyprawki dla nowego gryzonia w domu. W zależności od potrzeb oraz możliwości związanych z powierzchnią pomieszczeń, można wybierać pomiędzy wieloma wielkościami produktów. Jest jednak kilka kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowego domu dla naszego pupila.

Miejsce do spania i do zabawy

Szczur jest bardzo inteligentnym zwierzęciem. Wśród gryzoni wyróżnia się sprytem oraz zrozumieniem otoczenia. Dlatego niezwykle ważne jest, aby oddzielić dla niego miejsca, w których będzie spał od miejsc przeznaczonych do zabawy i nauki nowych sztuczek. Jeśli chcemy, aby nasz szczur dobrze się rozwijał, watro postawić na klatkę dwupoziomową. W takim układzie na dolnym poziomie zwierzę  ma miejsce do aktywnego spędzania czasu, natomiast na wyższym poziomie układa się do snu. Szczury uwielbiają również różnego rodzaju połączenia pomiędzy piętrami klatki. Rury, drabinki czy kładki to elementy, których w klatce dla szczura nie może zabraknąć.

Klatka dla chomika a klatka dla szczura – różnice

Chomiki różnią się od szczurów przede wszystkim wielkością. Są mniejsze, dlatego ich klatka nie musi być aż tak duża jak klatka szczurków. To, co jest niezbędne u obu zwierząt w klatkach to żwirek dla gryzoni, umieszczony na dnie klatki. Zapobiega to sytuacji, w której pomieszczenie, w którym przebywa zwierzę będzie śmierdziało moczem. Żwirek pochłania zarówno wilgoć jak i wszelkie zapachy. Sprzyja to utrzymaniu porządku w klatce, a co za tym idzie dłuższego zdrowia gryzoni.

Domek dla szczura w klatce

W sklepie internetowym Hubun, pod adresem https://hubun.pl/111-szczury-klatki są dostępne klatki z różnymi urozmaiceniami dla zwierząt. Można między innymi zaopatrzyć się w klatkę z domkiem dla gryzonia. Taka konstrukcja daje schronienie przed negatywnymi bodźcami oraz jest doskonałym miejscem do snu. Dodatkowo pełni funkcję estetyczną, ponieważ klatka wygląda bardziej przyjaźnie i kolorowo.

Chcąc postawić na wysokiej jakości produkty, warto zaopatrzyć się w nie w klepie Hubun. Z domu, w wygodnych warunkach złożysz zamówienie, które kurier dostarczy pod Twoje drzwi lub do paczkomatu. To wszystko zależy tylko od Ciebie. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy mają na uwadze dobro zwierząt.

Dlatego jeżeli oprócz szczurów, posiadasz kota, psa, szynszyle lub ptaki, całe swoje towarzystwo możesz uzbroić w klatki, konstrukcje do wspinania oraz żywność w jednym miejscu. Jest to ogromną oszczędnością czasu oraz wygodą, ponieważ wszystko można zrobić z poziomu swojego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.