Loading...
Leki i suplementy

Kłopoty ze sprzedażą niektórych leków na rynku amerykańskim

FDA (Food and Drug Administration) wprowadziła trzy lata temu nowe regulacje dotyczące sprzedaży niektórych leków na rynku USA. Leki misiały zostac poddane procedurze akceptacji przez FDA, co pozwoliłoby na dalszą ich dystrybucję (oczywiście po uzyskaniu akceptacji urzędu).

Sprawa dotyczy m. in. leków przepisywanych z powodu niedoczynności tarczycy. Termin ostatecznej akceptacji minął 14. 08.2001, a największy dystrybutor firma Abott Laboratories do tego czasu nie zgłosił do procedury swojego leku stosowanego w niedoczynności tarczycy. Lek jest bardzo popularny wśród pacjentów i zakaz jego dystrybucji mógłby spowodować, że lekarze zmuszeni byliby do zmiany stosowanego specyfiku (dwie inne firmy farmaceutyczne mają już akceptacje FDA na podobne leki) i firma straciłaby część rynku. Szefowie Abott’a argumentują, że ich lek jest uznanym, bezpiecznym specyfikiem, ale mimo to zgłoszą go do akceptacji jak najszybciej.

FDA twierdzi jednak, że brak akceptacji do 14.08.2001 (nawet jeżeli lek będzie w trakcie procedury) jest równoznaczny z wycofaniem leku z obrotu rynkowego. Firma Abott twierdzi, że jest to szkodliwe dla pacjentów, bowiem zwiekszą się ich wydatki na dodatkowe wizyty u lekarzy, którzy będa musieli zmieniać specyfiki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.