Loading...
Hobby

Koła do kosiarek – jak wybrać dobry produkt?

Koszenie trawy

Kosiarki są obecnie tak popularnymi elementami ogrodowego wyposażenia, że posiada je niemal każda osoba, która jest właścicielem działki. Nie można się dziwić dlaczego – sprzęt ten jest niemal niezbędny do utrzymania kontroli nad trawnikiem, pozwalając szybko i skutecznie skrócić intensywnie wzrastające rośliny. Niestety, jak praktycznie każde urządzenie, kosiarki mogą ulegać ewentualnym awariom, a ich poszczególne części w miarę eksploatacji z pewnością będą wymagały napraw lub nawet wymiany.

Uszkodzeniu mogą ulec także koła do kosiarek, dlatego będziemy musieli zastanowić się nad tym, gdzie można nabyć stosowny zamiennik. Warto mieć na uwadze, że w odróżnieniu od większości pojazdów, jak motocykle czy samochody, sprzęty ogrodowe korzystają z kół, które są standaryzowane w dość małym stopniu. Aby zakupić modele, które są kompatybilne z naszą kosiarką, a jednocześnie upewnić się, że ich jakość oraz trwałość utrzymane są na satysfakcjonującym poziomie, warto zwrócić się do profesjonalnych producentów.

Jak oszacować jakość produktu? Najważniejsze parametry

Nawet jeśli nie dysponujemy szczególnie zaawansowaną wiedzą z zakresu kosiarek lub tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane do produkcji przeznaczonych do nich kół, wcale nie oznacza to, że zakupu będziemy musieli dokonywać na ślepo. Koła do kosiarek zazwyczaj nabywa się za pośrednictwem sklepów inter netowych, gdyż w ten sposób najłatwiej jest określić i sprecyzować poszczególne zamówienia.

Rzecz jasna, z uwagi na ten model zakupów, nie jesteśmy w stanie osobiście przyjrzeć się poszczególnym rodzajom kół w celu pobieżnej oceny ich jakości – zamiast tego zapewniany nam jest czytelny dostęp do jasnych parametrów koła, na których bazie podejmujemy decyzję co do zakupienia konkretnego egzemplarza.

Dokładniej mówiąc, wymienić można tu:

  • wymiary techniczne (średnicę, szerokość, otwór, bieżnia)
  • maksymalną dopuszczalną nośność
  • rodzaj łożyska
  • rodzaj śruby
  • zastosowany materiał

Ile zapłacimy za koła do kosiarek?

Pod względem ceny, spotkamy się wśród tego typu kół z dość dużym rozrzutem. Z jednej strony mamy proste koła do kosiarek tworzywowe, przeznaczone do najprostszych modeli. Ich konstrukcja, chociaż trwała, nie jest szczególnie skomplikowana, co przekłada się naturalnie na ich zauważalnie niższą cenę, zazwyczaj oscylującą pomiędzy 10 a 20 złotych za sztukę. Droższe są natomiast warianty tworzywowo-gumowe. Za związany z nimi podwyższony komfort oraz wyjątkowo dużą nośność zapłacimy odrobinę więcej – zazwyczaj około 50 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.