Loading...
Leki i suplementy

Kolagen – co warto o nim wiedzieć?

kolano

Kolagen to ważne białko, jeden z głównych składników chrząstek, kości, ścięgien i innych tkanek łącznych. Wraz z upływem wieku, począwszy od 25 roku życia, ilość kolagenu w organizmie maleje, dlatego warto rozważyć jego suplementację.

Czym jest suplement diety z kolagenem?

Suplement diety z kolagenem to preparat zawierający kolagen i często inne wspomagające składniki – witaminy i składniki mineralne. Może występować on w formie tabletek, kapsułek, w formie sproszkowanej albo praktycznych jednorazowych ampułek z płynem gotowym do wypicia. Cennymi substancjami, poza samym kolagenem, w suplemencie są: witamina Cwitamina Dmiedźchondroityna.

Decydując się na suplementację kolagenu zwróćmy uwagę na to, by preparat pochodził z pewnego źródła (czyli z apteki) oraz na renomę producenta. Wybierajmy duże, znane marki, istniejące na rynku od lat, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, iż taka firma spełnia wszystkie niezbędne normy (w tym sanitarne) oraz posiada odpowiednie zaplecze do produkcji suplementów. Zwróćmy uwagę nie tylko na szeroki asortyment oferowanych produktów, ale również obecność i popularność flagowego produktu. Przykładem takiego producenta jest Queisser Pharma, właściciel niemieckiej marki Doppelherz, której flagowym produktem jest popularny Vital Tonik.

Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS to suplement diety polecany wszystkim, którzy chcą szczególnie zadbać o kondycję swojego organizmu, w tym kości, mięśnie oraz chrząstki. Dotyczy to najczęściej osób regularnie uprawiających sport oraz tych, którzy chcieliby utrzymać swoją sprawność fizyczną na odpowiednim poziomie. Przyjmować go mogą również osoby starsze, u których z racji wieku w organizmie obserwuje się zmniejszoną ilość kolagenu.

Jak działa kolagen?

Głównym składnikiem Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS jest płynny Kolagen Peptan®. Wyróżnia go to, iż jest wysoce przyswajalny – absorbowany na poziomie 90%. Z czego to wynika? Z jego małej masy cząsteczkowej (średnia masa cząsteczkowa Kolagenu Peptan® wynosi zaledwie 2000 Daltonów), która umożliwia dotarcie małych, bioaktywnych peptydów tam, gdzie są najbardziej potrzebne, szybko i z maksymalnym efektem, nawet w kilka godzin po ich strawieniu. W jednej ampułce znajduje się aż 11 000 mg kolagenu. Suplement zawiera również 80 mg chondroityny, która jest ważnym składnikiem wchodzącym w skład chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Oprócz tego jego składnikami są:

– witamina C wspomagająca produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki oraz kości,

– witamina D pomagająca w utrzymaniu zdrowych kości oraz

– miedź pomagająca w utrzymaniu prawidłowego stanu tkanek łącznych,

– selen przyczyniający się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.

lek na stawy

Opakowanie Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS zawiera trzydzieści ampułek o pojemności 25 ml, co przy jednej zalecanej ampułce dziennie wystarcza na 30 dni. W każdej ampułce znajduje się gotowy do wypicia płyn, który ma smak owoców leśnych. Preparat jest dostępny w aptece.

Źródła:

https://mojasilaruchu.pl/wszystko-o-kollagenie/postaw-na-fakty-i-rozpraw-sie-z-mitami-o-kolagenie

https://www.doppelherz.pl/produkty/doppelherz-system-kollagen-11000-plus-0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.