Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Kominy jako maseczki – nowy sposób zasłaniania nosa i ust

szal na twarzy

Kiedyś uwielbiane szczególnie przez sportowców, dzisiaj alternatywa dla zwykłej maseczki. W tych wyjątkowych czasach pełnych obaw o własne zdrowie spowodowanych pandemią COVID-19, kominy na twarz stają się coraz bardziej popularne jako sposób obowiązkowego zakrywania ust i nosa. Czym się charakteryzują i jakie plusy ma ich codzienne stosowanie?

Wyjątkowe czasy, wyjątkowa ochrona

Zasłanianie ust i nosa jest dla większości krajów na świecie czymś zupełnie nowym. Obowiązek zakrywania twarzy nie robi wrażenia jedynie na Azjatach, gdzie maseczki i inne środki ochrony są na porządku dziennym od wielu lat ze względu na wysokie skażenie powietrza.

Mimo że osłanianie twarzy nie jest stuprocentowym zabezpieczeniem przed nowym zagrożeniem jakim jest koronawirus, przyczynia się do zmniejszenia transmisji wirusa. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy z nas brał sobie do serca obowiązujące dziś obostrzenia. Postępując odpowiedzialnie, w sposób znaczący przyczynimy się do minimalizowania liczby nowych zakażeń.

Nie tylko koronawirus

Obawa związana z powikłaniami po COVID-19, wysoka śmiertelność i ryzyko ciężkiego przebycia choroby spychają na dalszy plan inne, dobrze nam znane, współczesne zagrożenia. Jednym z nich na pewno jest smog, który dokucza szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Niewielu z nas wie, że zasłaniając usta i nos, możemy jednocześnie izolować się przed trującym powietrzem, stosując tylko jeden środek ochrony. Jest nim wspomniany wcześniej komin na twarz, który ma o wiele szersze zastosowanie niż zwykła maseczka.

Gdzie szukać, na co zwracać uwagę?

Komin z właściwościami antysmogowymi znajdziemy w sklepie internetowym Safe Mask. Posiada specjalne kieszonki na filtr węglowy, który zatrzymuje szkodliwe metale ciężkie obecne w powietrzu, broniąc dostępu do naszych dróg oddechowych.

Filtry PM 2.5 chronią również przed pyłkami, roztoczami oraz pleśnią. Gwarantują ok. 98% skuteczności w izolacji przed patogenami, ale trzeba pamiętać o ich wymianie. Jedna sztuka wystarcza średnio na 10 godzin. W zestawie z kominem znajdziemy dodatkowe 3 filtry PM 2.5.

Wspomniany wcześniej produkt pochodzi od polskiego producenta i wykonany został z tkaniny posiadającej certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Dzięki temu mamy pewność, że artykuł jest bezpieczny i nie spowoduje podrażnień na skórze. Za sprawą specjalnej struktury materiał zapewni komfort oddychania. Komin idealnie dopasowuje się do kształtu twarz, co znacznie wpłynie na wygodę użytkowania.

Na uwagę zasługuje również unikalny design tego komina, który na pewno wyróżni nas wśród tłumu. Przedłużany przód dodatkowo chroni szyję przed zimnem, więc idealnie sprawdzi się podczas wietrznej pogody. Dodatkowo z powodzeniem zastąpi tradycyjny szalik czy chustę. Kominy dostępne w sklepie Safe Mask są uniwersalne, więc będą pasować zarówno do stroju damskiego jak i męskiego.

Komin na twarz to przede wszystkim komfort użytkowania i praktyczność w zastosowaniu, a także ciekawe rozwiązanie na zimę. Zapewni ciepło w chłodne dni, ochroni przed wiatrem i mrozem, co będzie wspomagać naszą odporność. Tego typu

środek ochrony nie ogranicza widoczności w przeciwieństwie do zwykłej maseczki, która jest wykonana ze sztywnego materiału i ciągle zsuwa się z nosa.

Docenimy go nie tylko na co dzień, ale również podczas uprawiania sportu. Z powodzeniem można go założyć podczas przejażdżki rowerem czy codziennego joggingu. Od zawsze stanowi też nierozłączny element stroju narciarskiego jako osłona twarzy pod kaskiem i zabezpieczenie przed zimnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.