Loading...
Uroda

Konsultacja ortodontyczna – co warto wiedzieć?

Gabinet dentystyczny

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Do ortodonty udajemy się właśnie po to, aby ten efekt uzyskać. Co warto wiedzieć o konsultacji oraz o leczeniu? Ile kosztuje? Przeczytaj i sprawdź.

Dentysta w gabinecie

Co to jest ortodoncja?

To dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem wszelkich nieprawidłowości związanych z układem zębów. Leczenie możliwe jest u pacjentów w każdym wieku. Czasami poprzedzane jest leczeniem zębów pod względem usunięcia kamienia czy próchnicy. Warto zauważyć, że w Polsce leczenie ortodontyczne od 13 roku życia jest całkowicie odpłatne. Do 12 roku życia refundowane jest wszystko z wyjątkiem aparatów stałych.

Leczenie aparatami ortodontycznymi

Wady zgryzu leczy się z wykorzystaniem aparatów stałych lub ruchomych. Te pierwsza zakłada się na okres od roku do dwóch, w niektórych przypadkach trzech. Mają one za zadanie wyprostować zgryz, aby zęby mogły prawidłowo funkcjonować. Aparaty ruchome są stosowane na przykład do rozszerzenia szczęki, dzięki czemu później możemy zastosować leczenie aparatem stałym. Aparat ruchomy jest w przeciwieństwie do aparatu stałego wyjmowany i często używany w nocy.

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

Pierwsza konsultacja to dokładny wywiad: z jakimi oczekiwania mi przychodni pacjent do lekarza, co chcę osiągnąć. Lekarz ortodonta wtedy mówi jakimi środkami dojdzie do efektu zamierzonego oraz wykonuje podstawowe badania takie jak: odciski zębów czy zdjęcia. Ortodonta na pierwszej wizycie może również zalecić konsultacje dentystyczną w celu na przykład borowania czy uzupełniania ubytków, czasami może okazać się konieczne wyrywanie zęba.

Gabinet stomatologiczny

Konsultacja ortodontyczna – jak znaleźć ortodontę?

Najlepiej doradzić się kogoś, kto na co dzień korzysta z pomocy ortodonty i ma wybraną przychodnie, z której jest zadowolony. Można poszperać wśród znajomych i rodziny, a z pewnością ktoś ma kogoś zaufanego.

Kolejnym wyjściem jest zaglądnięcie do internetu i poszukanie informacji o poradni ortodontycznej w naszej okolicy. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Zatem nie zastanawiaj się dłużej,  jakie zmiany wprowadzić w swój, i tak już zdrowy styl życia. Podejmij właściwe działania.

Ile kosztuje konsultacja ortodontyczna?

Koszt samej konsultacji ortodontycznej waha się pomiędzy 100 zł a 150 zł w zależności przychodni. Natomiast inne koszty przedstawiają się mniej więcej tak:

Konsultacja ortodontyczna w Krakowie – cennik:

  • Wizyta diagnostyczna 200 zł.
  • Aparat wyjmowany jednoszczękowy 650 zł.
  • Aparat wyjmowany obuszczękowy 950 zł.
  • Aparat stały metalowy 1500 zł.
  • Aparat stały metalowy rodowany 1800 zł.
  • Wizyta kontrolna (1 łuk) 200 zł.
  • Wizyta kontrolna (2 łuk) 190 zł.
  • Aparat retencyjny stały 330 zł.
  • Aparat retencyjny ruchomy 360 zł.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.