Loading...
Dom i rodzinaNowinki ze świata zdrowia

Krótkowzroczna świadomość

Ludzkie oko

Ogólnopolski Komitet Kontroli Wzroku „Widzieć lepiej”, którego inicjatorem i sponsorem jest firma Johnson&Johnson Poland oraz Polskie Towarzystwo Okulistyczne zorganizował 8 marca br. konferencję, na której przedstawił wyniki pierwszej, ogólnopolskiej kontroli wzroku młodzieży licealnej.

Program został przeprowadzony w 60 szkołach średnich w Polsce. Wyniki badań wykazały, że prawie połowa, bo aż 46% uczniów ma wadę wzroku, a 35% młodzieży nie ma jej skorygowanej.
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak świadomości ma temat profilaktyki okulistycznej i potrzeby korekcji wad wzroku. Wczesne wykrycie schorzeń i wad wzroku daje szansę skutecznego leczenia lub też korekcję. Każdy w wieku od 4 lat do 84 powinien raz na rok sprawdzać oczy i wzrok nawet, jeśli nie ma żadnych problemów z widzeniem. Najczęściej wadę wzroku traktuje się jako swoisty wyrok – okulary. Większość młodych ludzi wstydzi się ich używać, a część błędnie uważa, że noszenie okularów powoduje pogłębienie wady.

Wszystko to wpływa na zwiększenie trudności w wykonywaniu pewnych czynności lub zawodów, a w przypadku młodzieży licealnej – trudności w nauce. Jedną z metod na pokonanie oporu młodych ludzi przed pójściem do okulity może być rozpowszechnianie wiedzy na temat nowoczesnej korekcji wad wzroku soczewkami kontaktowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.