Loading...
Choroby

Krótkowzroczność – problem naszej cywilizacji

Kobieta zmaga się z krótkowzrocznością

Artykuł partnera.

Ta najpopularniejsza wada wzroku spowodowana jest nieprawidłową budową oka – obraz powstaje przed siatkówką oka. Jeżeli występują problemy z widzeniem oddalonych przedmiotów – na przykład znaków drogowych czy reklam na sklepach, a nie ma kłopotu z czytaniem i pisaniem to jest to typowy objaw krótkowzroczności. Na dalsze odległości krótkowidz widzi rozmazany obraz i świadomie lub nieświadomie mruży oczy żeby skorygować ostrość widzenia. Teoretycznie krótkowzroczność jest wadą genetyczną, ale z pewnością przyczynia się do niej długi czas spędzany przy telewizji, monitorze czy ekranie smartfona. Krótkowzroczność dotyka prawie 80% Azjatów i około 30% rasy białej. Najczęściej pojawia się w wieku szkolnym u dzieci. Nie korygowana krótkowzroczność oprócz tego, że powoduje duży dyskomfort w życiu codziennym może się pogłębiać.

Jak leczyć krótkowzroczność?

Są 3 metody korygowania krótkowzroczności – tradycyjne okulary, soczewki kontaktowe i i laserowy zabieg chirurgiczny. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Najważniejsze jest to, żeby zgłosić się do specjalisty. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na czasie warto zarejestrować się na stronie coopervison.pl. Ta platforma internetowa umożliwia rezerwację wizyty u okulisty w pobliżu miejsca zamieszkania, dobór i zakup soczewek kontaktowych od ręki. Coopervion.pl współpracuje z najlepszymi salonami optycznymi, gdzie okulista lub optometrysta dokona badania wzroku i poleci najlepszą metodę na skorygowanie krótkowzroczności. W praktyce po jednej wizycie można wyjść z zapasem soczewek kontaktowych, a także przejść krótkie przeszkolenie jak je zakładać i utrzymywać we właściwej higienie. Coopervion.pl oferuje soczewki najwyższej jakości, certyfikowane i całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Soczewki kontaktowe czy okulary?

Wbrew panującym mitom praktycznie każdy może używać na codzień soczewek kontaktowych, przeciwwskazania należą do rzadkości. Są znacznie tańsze w użytkowaniu i wygodniejsze niż tradycyjne okulary. Można wybierać spośród kilku rodzajów soczewek na krótkowzroczność – miesięczne i dwutygodniowe są najtańsze, wymagają natomiast starannej, codziennej pielęgnacji. Nieco droższe są dzienne, jednorazowe, które po prostu wyrzucamy przed udaniem się na spoczynek. Dla tych, którzy potrzebują dużo dłuższego czasu aktywności przeznaczone są dobowe – nie trzeba również zdejmować ich do spania. Wybór soczewek na krótkowzroczność jest ogromy – należy tylko pamiętać, że najważniejsza jest jakość i unikać zakupu soczewek z niewiadomych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.